Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Straipsniai

« Atgal

2004-09-03
ŠIAULIEČIŲ BĖDAS L.ANDRIKIENĖ IŠSIVEŽĖ Į BRIUSELĮ

Rugsėjo 3d. Europos Parlamento narė Laima Andrikienė lankėsi Šiauliuose. Per vieną dieną europarlamentarė susitiko su politikais, verslininkais, mokslininkais, gydytojais, miesto bendruomenės atstovais ir žurnalistais - visais, kas tik norėjo išsakyti savo rūpesčius ir sužinoti, kaip Europos Sąjunga gali įtakoti visos Lietuvos, o taip pat ir Šiaulių ateitį.

Vizito pradžioje politikė susitiko su miesto meru Vytautu Juškumi, vicemeru Kazimieru Šaviniu. Mero kabinete politikė norėjo išgirsti, kokias svarbiausias programas ir projektus savo gyventojų ateičiai rengia Šiaulių miesto savivaldybė.

„Aš dirbu Europos Parlamento Biudžeto komitete, todėl turiu žinoti apie realius Lietuvos žmonių ir valdžios poreikius, rengiamus projektus, kad galėčiau efektyviai ginti Lietuvos interesus Europos parlamente ir kitose institucijose Briuselyje", - sakė L. Andrikienė.

L. Andrikienei taip pat rūpėjo, kokie sunkumai kliudo savivaldos atstovams įgyvendinti savo sumanymus. Meras europarlamentarei paminėjo, kad viena esminių kliūčių - didelė biurokratija ministerijose, per aukšti reikalavimai projektų finansavimui gauti.

L.Andrikienė tvirtino, jog ji kartu su kitais europarlamentarais buvo iškėlusi klausimą apie projektų pateikimo tvarkos supaprastinimą. „Dabar atrodo, kad projektui parašyti net aukštojo universitetinio išsilavinimo per mažai. Tačiau mes manome, kad tokie dalykai turėtų būti tvarkomi paprasčiau. Apie tai esame kalbėję Europos Parlamente, nurodę Europos Komisijai šiuos trūkumus ir griežtai perspėję, kad tokia padėtis duos neigiamus rezultatus: skirtos ES lėšos liks nepanaudotos"", - sakė L. Andrikienė.

Politikė buvo supažindinta su savivaldybės planais Šiauliuose įsteigti pastatyti modernų kultūros centrą, išvalyti ežerą, įsteigti senelių globos namus.

Pasibaigus šiam susitikimui savivaldybėje L. Andrikienė užsuko aplankyti Šiaulių vaikų dienos centro. Čia dienos grupėje lavinami darželinukai ir mokyklinio amžiaus vaikai iš socialiai problemiškų šeimų. L. Andrikienė aplankė vaikus, paliko jiems suvenyrų iš Europos Parlamento. Į kelias grupes susiskirstę vaikai žaidė savo žaidimus, draugiškai ir atvirai bendravo su europarlamentare. Politikė užsuko į virtuvę pasisveikinti su organizacijos „Caritas" darbuotojomis, kurios nemokamai dirba centre. Europarlamentarė taip pat ragavo šių moterų virtos sriubos.

Vaikų dienos centro vadovė Aldona Augutienė L. Andrikienei pasakojo, jog čia renkasi vaikai, kurių namuose dažnai trūksta maisto. „Jiems skaniausias patiekalas yra duona. Kai kurie pamatę keptas vištos šlauneles klausinėja, kas čia per maistas - jie būna neragavę tokio valgio. Naujokai paprastai į kišenę nemačiomis įsideda riekę duonos", - pasakojo A. Augutienė. Ji taip pat minėjo, jog šio centro finansinė ateitis nėra užtikrinta, trūksta lėšų. Tačiau šiuo metu centro vadovė svajoja vaikams įrengti bent vieną veikiantį kompiuterį.

„Jeigu dar turėtumėm kompiuterį, sudarytumėm vaikams ir paaugliams galimybes žaisti kompiuterinius žaidimus, naršyti internete. Taip juos sudomintumėme ir atitrauktumėme nuo dykinėjimo gatvėmis", - sakė A. Augutienė.

Apžiūrėjusi Vaikų dienos centrą ir svarstydama, kaip galėtų šiai įstaigai padėti gauti kompiuterių, Europos parlamentarė skubėjo į dar vieną susitikimą. Politikės laukė delegacija Šiaulių medikų, slaugytojų ir farmacininkų. L. Andrikienė iš pirmų lūpų sužinojo apie Lietuvos sveikatos apsaugos politikos problemas, sunkią ekonominę ir finansinę sveikatos priežiūros įstaigų būklę. Pavyzdžiui, piktybinių navikų diagnostikos ir panašūs tyrimai gyventojams labai reikalingi, tačiau medicinos įstaigos už šiems tyrimams skirtus pinigus nesugeba išgyventi, remontus, įrangos įsigijimą priverstos kompensuoti iš darbuotojų atlyginimas, ligoniams skirtų lėšų.

Taip pat buvo minėtas įrangos trūkumas, kompensuojamų vaistų kvotų problemos, konkurencija tarp pavienių vaistinių ir vaistinių tinklų.

Per susitikimą su Šiaulių apskrities ligoninės generaliniu direktoriumi Petru Simavičiumi L. Andrikienė aptarė Europos Sąjungos paramos ligoninės projektams galimybes: Moters ir vaiko klinikų statybai, spindulinės terapijos įrangos atnaujinimui, renovacijos projektams. Europarlamentarė taip pat apžiūrėjo kai kuriuos ligoninės skyrius.

Nepaisant intensyvios darbotvarkės, L. Andrikienė norėjo pasikalbėti ir su miesto bendruomenės atstovais. Šiauliečiai susirinko Tėvynės sąjungos būstinėje, kur diskutavo apie Europos Sąjungą, atlyginimus, bedarbystę, artėjančius Seimo rinkimus ir kitas problemas. Susitikimo metu L. Andrikienė stengėsi sužinoti kuo daugiau apie paprastą žmogų slegiančius rūpesčius. Norėdama realiai padėti Lietuvos žmonėms, politikė planuoja dažnesnius susitikimus su gyventojais. Tuo tikslu su miesto meru aptarta galimybė Šiauliuose įsteigti Europos Parlamento narės visuomeninį priimamąjį, kur porą kartų per mėnesį politikė arba jos patikėtiniai išklausytų žmonių bėdas ir kartu ieškotų sprendimų būdų. L. Andrikienė priminė, jog nors dirba Europos Parlamente, tačiau kiekvieno ketvirtadienio vakarą grįžta dirbti į Lietuvą, o kiekvieną pirmadienį Europos politikė Lietuvos žmonių aktualijas išsiveža spręsti atgal į Briuselį.

Milda Augustinaitytė