Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Straipsniai

« Atgal

2005-02-10
Europarlamentarė ragina miesto valdžią nesnausti

Europos Parlamento narė Laimutė Andrikienė, vakar susitikusi su Kauno apskrities ir miesto vadovais, paragino jau dabar planuoti, kokie projektai 2007-2013-aisiais metais bus prioritetiniai. “Nenoriu kritikuoti Vyriausybės, tačiau mums trūksta informacijos, kur orientuosis Lietuva. Jau birželį Europos Sąjungos institucijose prasidės diskusijos dėl finansinių perspektyvų. Tuo tarpu šalies valdžia numatomų projektų sąrašą žada pateikti tik metų pabaigoje. Tada nespėsime įšokti net į paskutinį traukinio vagoną”, - teigė L.Andrikienė.

Svarbi regionų vizija

Prieš atvykdama į Kauną, europarlamentarė apsilankė kituose Lietuvos regionuose. “Galėjau sėdėti Vilniuje ir nieko nežinoti. Kaunas turi nemažą potencialą, tačiau reikia sudaryti galimybes jį išnaudoti”, - teigė L.Andrikienė.

Kalbėdama su Kauno meru Arvydu Garbaravičiumi, europarlamentarė užsiminė, kad miesto vadovams derėtų atvykti į Briuselį. “Galėtume apsilankyti pas vieną kitą komisarą. Ten vyrauja labai aiškūs nacionaliniai interesai, kalbama apie konkrečius dalykus”, - sakė politikė.

Susitikime su Kauno apskrities vadovais užsiminta ir apie galimybę Briuselyje turėti savo atstovą. “Neturi informacijos, neturi galimybių dirbti. Tiesa, reikėtų rasti tokį žmogų, kuris realiai dirbtų”, - tvirtino Kauno apskrities viršininkas Zigmantas Benjaminas Kazakevičius. Tiesa, jis neslėpė, kad dėl lėšų stygiaus apie tokį atstovą kol kas galima tik pasvajoti.

Siūlė pasinaudoti Lisabonos strategija

L.Andrikienės teigimu, dabar ypač svarbu, kad Lietuvos atstovai išanalizuotų savo galimybes pasinaudoti Lisabonos strategija. Ji bus įgyvendinama 2007-2013 metais. Tam žadama skirti apie 132 milijardus eurų.

Daugiausiai dėmesio Lisabonos strategijoje skirta naujų kokybiškų darbo vietų steigimui, moksliniams tyrimams bei paramai smulkiam ir vidutiniam novatoriškam verslui.

Kauno miesto tarybos nario Gedimino Petrausko nuomone, jau dabar mieste parengta nemažai projektų, galinčių pretenduoti į šias lėšas.

Neįveikia Vyriausybės barjero

Pasak mero A.Garbaravičiaus, Kauno prioritetiniai projektai - europinio geležinkelio vėžė, pietrytinis apvažiavimas, pigūs skrydžiai iš Karmėlavos, Kauno laisvoji ekonominė zona, intermodalinis terminalas. Tarybos narys G.Petrauskas atkreipė dėmesį, kad Kaunas jau rengia studiją, numatančią 2030-ųjų metų miesto viziją.

Miesto vadovai neslėpė, kad nemaža dalis projektų stringa centrinės valdžios institucijose. Tuo tarpu L.Andrikienė pasiūlė pakovoti dėl tiesiogiai Europos Komisijos skiriamo finansavimo 2006-iesiems metams. Europarlamentarė net pasiūlė pagloboti Kauno projektus.

“Tai naujas pasiūlymas, todėl kol kas nenorėčiau įvardyti, kokį projektą Kaunas galėtų pasiūlyti. Reikia viską apsvarstyti”, - teigė miesto meras.

Susitikime dalyvavę Savivaldybės administracijos atstovai tvirtino, kad europarlamentarė pateikė gana konkrečius pasiūlymus, todėl bus siekiama jais pasinaudoti.

Šiandien Lietuvai atstovaujantys Europos Parlamento nariai žada susitikti su Vyriausybės vadovu Algirdu Brazausku. L.Andrikienė teigė, kad per šį susitikimą bus kalbama ir apie regionų problemas.

Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS Kauno diena