Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Straipsniai

« Atgal

2005-01-31
KAVA SU POLITIKA: Diskusija su Tėvynės Sąjungos atstovais

Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės biure Vilniuje keletą kartų per mėnesį rengiami susitikimai, diskusijos bendru pavadinimu „Kava su politika". Paskutinį sausio šeštadienį europarlamentarės svečiai buvo sostinės Tėvynės Sąjungos skyrių atstovai. Susitikimo tikslas – aptarti Europos Parlamente vykstantį darbą, pasidalinti idėjomis, pasitarti dėl bendro darbo gairių.

Į Laimos Andrikienės biurą atvyko Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) Žirmūnų, Senamiesčio, Antakalnio ir Justiniškių skyrių pirmininkai, vicepirmininkai, kiti atstovai: Jonas Endriukaitis, Jonas Marcinkevičius, Vytautas Davidonis, Kęstutis Mazurkevičius, Arvydas Radžiūnas, Algirdas Raklevičius, Ona Suncovienė, dr.Arnoldas Pažemys, Viktoras Parulskis, Birutė Galinienė, prof., hab.dr.Alvydas Pikūnas.

Laimos Andrikienės svečiai aptarė aktualius politinius klausimus: esamą politinę padėtį, kovos su korupcija galimybes, pilietinės visuomenės skatinimo iniciatyvas. Taip pat buvo minėtos pensinio amžiaus žmonių užimtumo problemos, visuomenėje kylančios sveikatos bei sveikos gyvensenos aktualijos. Buvo kalbama ir apie Vilniaus miesto, savivaldybės darbo problemas, Tėvynės Sąjungos skyrių uždavinius, veiklos perspektyvas.

Tėvynės Sąjungos atstovai papasakojo apie jų rengtus ir vykdomus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus. „Lisabonos strategija numato būdus, kaip Europos Sąjungą paversti konkurencingiausiu, dinamiškiausiu regionu pasaulyje. Todėl aš norėčiau prisidėti prie šio proceso, ir kartu su Jumis dirbti, kad Lietuva neliktų Europos Sąjungos provincijos valstybe”, sakė Lietuvos atstovė Europos Parlamente.

Šiam tikslui įgyvendinti buvo siūloma rengti daugiau ir platesniam ratui prieinamų mokymų apie Europos Sąjungą bei Europos Sąjungos fondus, kurie Lietuvos gyventojams galėtų suteikti paramą vykdant įvairius projektus. „Manau, kad kovo mėnesį galėčiau susitikti su Jūsų skyrių nariais ir pasidalinti savo žiniomis, patyrimu apie Europos Sąjungos fondus”, sakė L. Andrikienė. Europarlamentarė taip pat priminė, kad Europa daug dėmesio skiria regionų plėtrai ir vystymui, tad regionų gyventojai turėtų aktyviai domėtis savo galimybėmis Europos Sąjungoje.

Nukrypus nuo ekonominių temų, buvo aptartos ir mažųjų bendruomenių reikmės. Birutė Galinienė papasakojo apie bėgikų mėgėjų klubą „Inžinerija”, kuriame sportuoja ir vaikai, ir studentai, ir solidaus amžiaus žmonės. Anot B.Galinienės, reikėtų nepamiršti rūpintis visuomenės sveikatos kokybe, ir jų klubas taip pat norėtų parengti ir dalyvauti europiniame projekte.„Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, daugiau galimybių atsivėrė ir įvairiems visuomeniniams judėjimams, ypatingai užmezgant kontaktus su Europos giminingomis organizacijomis ar klubais, - kalbėjo L. Andrikienė. - Visuomeninės organizacijos bei judėjimai yra skatinami ir remiami”.

Susitikimo pabaigoje europarlamentarė pakvietė Vilniaus Tėvynės Sąjungos visų keturių skyrių atstovus gegužės mėnesį apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje ir Strasbūre, pažadėjo finansuoti jų kelionę. Šią visų europiečių tiesiogiai renkamą instituciją per pusmetį Laimos Andrikienės kvietimu jau aplankė daugiau nei pusšimtis Lietuvos žmonių, kurių kelionės išlaidas apmokėjo europarlamentarė.

Laima Andrikienė taip pat planuoja tęsti „Kavos su politika” popiečių ciklą. Šiose popietėse dalyvaus įvairūs žmonės, turintys idėjų ir minčių, kaip kartu su Europos Parlamento nare Laima Andrikiene padėti Lietuvai tapti klestinčia Europos valstybe.