Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Susitikimai

« Atgal

2006-10-24
L. ANDRIKIENĖS VIEŠNAGĖ KRETINGOJE IR KLAIPĖDOJE

EUROPARLAMENTARĖS SAVAITGALIS ŽEMAITIJOJE 

Spalio ketvirtą savaitgalį Laima Andrikienė su savo padėjėjais praleido Klaipėdos krašte, kur nuo šio rudens dirba naujas europarlamentarės padėjėjas Arūnas Barbšys.

Įsimintiniausia – viešnagė Kretingoje gyvenančioje šeimoje, kurioje tėvas augina šešis sūnus, o jauniausia, septintoji, yra brolių sesuo Rita. Ir toliau - kaip geriausioje lietuviškoje pasakoje, kurią galėtume pavadinti stebukline.

Dirba vienas šeimos galva tėvas - kvalifikuotas darbininkas, ir nors išlaikyti šeimą tikrai sunku, jis nesiskundžia. Niekam ir niekur vaikų neišdalino, buvo jiems motina ir tėvu. Šeima neturėjo savo būsto – susirentė kuklutį namelį iš buvusio (ne šeimos!) garažo. Labai jau kuklus namelis. Bet kokia švara ir tvarka! Ją daugiausia puoselėja du broliai devintokai Evaldas ir Jonas, nes vyresnėlis dvyliktokas Vytautas labai užsiėmęs mokslais. Jis negali sau leisti atsilikti nuo trijų vyriausiųjų brolių, kurie jau studentai, studijuoja Vilniuje, visi siekia prestižinių specialybių. Jauniausias studentas jau antrakursis, kitas – ketvirtakursis. O vyriausiasis ką tik baigė mokslus, gavo neblogą darbą, ir, sako, kiek atsipūsiąs po sunkių studijų, derinamų su nuolatiniu nekvalifikuotu darbu, kurį dirbo savo miego ir poilsio sąskaita. Tik šiame stebuklingame pasakojime vargu galėtume patikėti, kad vyriausias brolis nepadėtų kitiems, pernelyg jau tikra ir stipri ta Šeima.

Stebuklai, kad visi vaikai, niekieno neverčiami ir nekontroliuojami, puikiai mokosi. Visi moka visus ūkio darbus ir jų nesibodi. Visi žino savo pareigas ir jas išradingai atlieka. Mandagūs ir paslaugūs. Kokia tad asmenybė turėtų būti šios Šeimos Tėvas, įskiepijęs tobulą pareigų ir teisių supratimą visoms savo atžaloms.

Ir dar. Būdingas štrichas: šis žmogus nesako, kad tikrai sunku, o ašara akyse pasirodo, tik prisimenant jo geradarius: darbovietę - Kretingos šilumos ūkį, kuris rado galimybę paremti šią gausią šeimą, ir Europos parlamentarę Laimą Andrikienę, kurios parama išdidžiam tėvui leido investuoti į sūnų - studentų mokslą. Investicija ir pačiai Laimai pasirodė itin prasminga ir verta tęsinio.

***

Su jaunimu susitikta dar sykį. Šįsyk su Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos vyresniųjų klasių gimnazistais ir jų mokytojais. Pilnutėlė salė sėdinčių ir stovinčių klausėsi mokslų daktarės, neseniai dar universiteto docentės ir fakulteto dekanės, pasakojimo apie Europos Parlamentą, rimto ir kartais žaismingo, taip ruošdamiesi laikyti Europos egzaminą. Kad žemaičiai - santūrūs, rimti (istoriškai ir šio savaitgalio patirtimi vertinant) ir patikimi, patyrėme ir mes, europarlamentarės Laimos Andrikienės darbuotojai.

Parlamentarei buvo išsakytas nepasitenkinimas dėl kai kurių  Švietimo ir mokslo ministerijos projektų, tiksliau - ministerijos pažadų nepildymo. Nors EP narė negalėjo prisiimti atsakomybės dėl ministerijos pažadų, ji pasižadėjo išsiaiškinti netesybų priežastis, primenant pačius įsipareigojimus.

Ką gi, politinė kultūra mūsų valstybės struktūrose dar labai skiriasi nuo Europos Parlamento, ką savo pasakojime ir akcentavo gimnazijos viešnia, o iki „džentelmeniškų susitarimų”, kurie būtų ne mažiau svarbūs nei Europos Sutartis ar mūsų ministerijos ir žemesnių subjektų sutartys, Lietuvoje dar tolokas kelias.

***

Savaitgalis EP narei buvo pakankamai sudėtingas ir pilnas susitikimų. Teko lankytis ir miesto savivaldybėje, susitikti su Klaipėdos miesto meru Rimantu Taraškevičiumi, vicemere Audrone Daujotiene, Investicijų ir verslo plėtros skyriaus vedėja Elona Jurkevičiene. Trumpai aptartos Klaipėdos miesto investicijų programos ir vykdomi projektai, kuriems 2004-2006 m. skirta 95 mln. Lt ES finansinė parama, o bendra projektų vertė - 150 milijonų litų. Taip pat buvo aptarti Klaipėdos miesto 2007-2013 metų investiciniai planai, jų vykdymo galimybės. Tikimės, kad šis susitikimas, jo metu aptartos idėjos bus naudingos Klaipėdos miesto savivaldybei ir miesto plėtrai, o svarbiausia - klaipėdiečiams.

***

Viešnagės Žemaitijoje metu aplankyta „Vakarų ekspreso” redakcija, trumpai susipažinta su laikraščio kūrybiniais darbuotojais, redakcijos veikla. Beje, daugelio nacionalinių ir regioninių laikraščių redaktoriams šių metų rugsėjo pabaigoje parlamentarės rūpesčiu buvo surengti seminarai apie ES biudžeto lėšų skirstymą 2007-2013 metais bei ES Konstitucijos ateitį, kurie vyko Europos Parlamente Strasbūre.

***

Paskutinis susitikimas buvo skirtas Klaipėdos Tėvynės Sąjungos skyriaus nariams. Šis susitikimas - irgi ataskaita rinkėjams apie parlamentarės veiklą Briuselyje ir Strasbūre. Nors savieji tankiai būna priekabesni, priekaištų Europos Parlamento narės veiklai tikrai nebuvo. Atvirkščiai, neliko nepastebėta ir be šio pasakojimo akivaizdžiai efektyvi išrinktosios EP narės L. Andrikienės veikla. „Rinksim ir vėl” girdėjosi ne iš vienų lūpų.

Ramunė Trakymienė