Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2008-12-16
L. Andrikienės kalba EP plenarinėje sesijoje apie Prancūzijos pirmininkavimą ES

Dr. Laima Andrikienė (ELP-ED, LT)
Kalba prioritetinėse diskusijose: Europos Vadovų Taryba / Prancūzijos pirmininkavimas
EP plenarinė sesija
Strasbūras,
2008 m. gruodžio 16 d.

Noriu pasveikinti Prancūziją, puikiai pirmininkavusią Europos Sąjungai šį pusmetį. Pasaulio finansų krizė, Rusijos - Gruzijos karas, ES - Kinijos santykiai - tai tik keli iššūkiai, šio pusmečio kontekstas, ir reikia pripažinti - Prancūzija efektyviai ir efektingai atliko ES pirmininkės pareigas.

Leiskite pasakyti kelias mintis ir apie Europos kaimynystės politiką, Rytų partnerystę, apie kurias buvo kalbama ES Taryboje spalio mėnesį ir ES Vadovų Taryboje praėjusią savaitę Briuselyje.

Įvykiai Gruzijoje - ryškus pavyzdys, kaip ES sugeba veikti įvykių epicentre, kaip gali rezultatyviai juos įtakoti, ir svarbiausia - kokia vieninga ir solidari gali būti Europos Sąjunga.

Kitas pavyzdys - Baltarusija, kuri jau eilę metų negali naudotis Europos kaimynystės politikos galimybėmis. Noriu pažymėti, kad šį rudenį ir Baltarusijoje pastebimi pokyčiai, kurie teikia vilties, kad ES - Baltarusijos santykiai gali būti kokybiškai kitokie, jie gali būti tikros kaimynystės santykiai.

Galimybės bendradarbiauti yra visiškai realios, jei Baltarusijos vadovybė realizuos savo įsipareigojimus dėl spaudos laisvės, rinkimų, interneto ir kt., atsiųstus mums.

Šiandien prezidentas Nicolas Sarkozy mums sakė: „Aš pabandžiau pajudinti Europą. Tačiau per pastarąjį pusmetį Europa pakeitė mane patį - aš tapau tolerantiškesnis, atviresnis". Kolegos, o man atrodo, kad Europa padeda keistis daugybei žmonių, taip pat ir mums, o kalbant apie Baltarusiją - ir šios šalies lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai, ir tai yra puiku!