Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2008-09-04
L.Andrikienės pasisakymas diskusijoje dėl albinosų žudymo Tanzanijoje

EP plenarinė sesija
Briuselis
2008 09 04

Šiandien mes svarstome mažumos diskriminacijos atvejį. Toji mažuma - albinosai, kurie Tanzanijoje žudomi, luošinami, nesigailint net vaikų. Ši problema aktuali visai į pietus nuo Sacharos esančiai Afrikai, ir dar priminsiu, kad pasaulyje 1 iš 20 000 žmonių yra albinosas.

Tanzanijoje raganiai parduoda nupjautas albinosų kūno dalis ir kraują šachtininkams ir žvejams, kurie naiviai tiki, kad tai atneš jiems sėkmę, sveikatą ir turtą.

Mūsų pozicija aiški: albinosų naikinimas ir diskriminacija yra visiškai netoleruotini ir nepriimtini. Tanzanijos vyriausybė turi imtis nuoseklių priemonių padaryti tam galą.

Tanzanijos prezidentas, vyriausybė ėmėsi tam tikrų priemonių, ir mes sveikiname jas, tačiau jų nepakanka. Procesas, kuriame turi dalyvauti 173 įtariamieji albinosų žudymu, bus lakmuso popierėlis, vertinant Tanzanijos valdžios politiką, ir kaltieji turi būti nubausti.

Tačiau labiausiai padėtų švietimas, tinkama sveikatos apsauga, jos prieinamumas visiems, taip pat ir albinosams, ir čia tarptautinė bendruomenė, taip pat ir ES savo ruožtu turėtų padėti šiai šaliai įveikti minėtas problemas. Juk daugelis albinosų miršta nuo odos vėžio nesulaukę 30 m. amžiaus, jiems reikalingas ypatingas dėmesys ir pagalba.