Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2008-09-04
L.Andrikienės pasisakymas EP diskusijoje dėl perversmo Mauritanijoje

EP plenarinė sesija
Briuselis
2008 09 04

Tenka apgailestauti, kad rugpjūtį Mauritanijoje generolai vėl įvykdė karinį perversmą, dėl kurio, deja, labiausiai nukentės paprasti šios šalies piliečiai.

Faktas, kad esant blogai ekonominei ir socialinei padėčiai, po perversmo, Pasaulio Bankas priėmė sprendimą sustabdyti paramą Mauritanijai, dar pablogina šios šalies padėtį, ir tai netruks pajusti šalies gyventojai.

Situacijos vertinimas tegali būti vienas: mes smerkiame perversmo sumanytojus ir vykdytojus ir reikalaujame, kad konstitucinė ir pilietinė tvarka šioje šalyje būtų kuo greičiau atkurta. Mes taip pat reikalaujame, kad prezidentas Sidi Mohamed Ould Cheikh Abdallahi būtų nedelsiant išlaisvintas, o Vyriausybės nariai galėtų vykdyti savo pareigas.

Karinis perversmas nėra būdas išeiti iš krizės.  Tik politinės diskusijos, laisvi ir teisingi rinkimai gali išvesti šalį iš konstitucinės krizės.

O mūsų, Europos Sąjungos pareiga - padėti maksimaliai greitai ir efektyviai įveikti krizę, suteikiant būtiną pagalbą šalies gyventojams, kurie yra labiausiai pažeidžiami ekonominės ir maisto krizės metu.