Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2007-11-28
Laima Andrikienė dėl padėties Rusijoje

Vienos minutės kalba
EP plenarinė sesija
Briuselis, 2007 11 28

Praėjusį savaitgalį Rusijoje - Maskvoje ir Sankt Peterburge - buvo brutaliai susidorota su Rusijos piliečiais, kurie civilizuotu ir visiškai priimtinu būdu bandė išreikšti nepritarimą šiandieninės Rusijos valdžios vykdomai politikai. Opozicinės „Kitos Rusijos" lyderis Garis Kasparovas, Dešiniųjų jėgų sąjungos lyderiai Nikita Bielych ir Borisas Nemcovas, kai kurie jų bendražygiai ne tik patyrė prievartą, buvo milicijos sulaikyti, bet, pavyzdžiui, Garis Kasparovas buvo nuteistas 5 dienoms kalėjimo.

Šie įvykiai - dar vienas įrodymas, kad Rusijoje kitaip manantys neturi galimybės pareikšti savo nuomonės, kad jie gyvena nuolatiniame pavojuje, kad opozicijos nariai baiminasi dėl savo šeimų saugumo ir likimo.

Pirmininke, aš esu visiškai įsitikinusi, kad mes, Europos Parlamentas, negalime tylėti visa tai matydami. Negalime vienų moralės, demokratijos, žmogaus teisių  standartų taikyti Birmai ar Pakistanui, ir kitokių standartų, mažesnių reikalavimų Rusijai.

Pirmininke, prašau, imkitės veiksmų apginti žodžio ir susirinkimų laisvę Rusijoje. Juk kokioje šalyje žmonės bekovotų už laisvę, jie kovoja ir už mus. Ir kur bebūtų laisvas žmogus surakintas grandinėmis, mums taip pat kyla pavojus.