Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2007-09-25
L.Andrikienė dėl Tarybos sprendimo dėl mirties bausmės moratoriumo įgyvendinimo

Dr. Laima Andrikienė, MEP (EPP-ED, Lietuva)
EP plenarinė sesija,
Strasbūras
2007 09 25

Šiandien dar kartą Europos Parlamentas grįžta prie mirties bausmės moratoriumo klausimo. Šį klausimą Europos Parlamentas šiemet svarstė jau du kartus, priimtos dvi rezoliucijos - vasario 1 ir balandžio 26 dienomis - dėl visuotinio mirties bausmės moratoriumo įgyvendinimo. Tenka apgailestauti, kad abiejose minėtose rezoliucijose Europos Parlamentas kreipėsi į ES Tarybą, ragindamas skubiai teikti rezoliuciją JT Generalinei Asamblėjai, tačiau iki šiolei ES Taryba rezoliucijos nepateikė. Tai ES taryba galėtų padaryti prasidedant 62-ajai JT Generalinės Asamblėjos sesijai, ir tai būtų galimybė priimti šią rezoliuciją dar iki šių metų pabaigos.

Mirties bausmė yra žiaurus ir nežmoniškas bausmės būdas, pažeidžiantis vieną prigimtinių žmogaus teisių - teisę į gyvybę, ir mes tikrai negalime susitaikyti su padėtimi, kai kasmet mirties bausmė nubaudžiami tūkstančiai žmonių ne tik Irane, Kinijoje, bet ir kitose šalyse. Todėl visuotinio mirties bausmės vykdymo moratoriumo įgyvendinimas, siekiant visiškai panaikinti mirties bausmę išlieka vienu svarbiausių mūsų politinių tikslų, ir jam labai reikalingas ne tik mūsų Parlamento politinių grupių  sutarimas, bet ir visų ES valstybių konsensusas šiuo klausimu.

Esu įsitikinusi, kad Europos Parlamentas, priimdamas šią rezoliuciją, galėtų pademonstruoti ypatingą solidarumą ir susiklausymą, nepaisant kai kurių nuomonių skirtumų, kaip, pavyzdžiui, dėl spalio 10-osios pripažinimo Europos diena prieš mirties bausmę.

Europos Parlamentas turi puikią progą ir ES Tarybai pademonstruoti susitelkimo ir vienybės pavyzdį, ypač kai priimame sprendimą politiniu klausimu, turinčiu labai aiškų vertybinį pagrindą. Politika be vertybių yra tik pigus politikavimas, populizmas, o žmogaus gyvybė mums visiems yra vertybė nepriklausomai nuo geografinių, kultūrinių takoskyrų.

Aš nuoširdžiai kviečiu kolegas iš visų politinių grupių paremti šią svarbią rezoliuciją.