Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2006-03-22
Laimos Andrikienės kalba EP plenarinėje sesijoje apie situaciją Baltarusijoje po prezidento rinkimų

Ačiū, pone Prezidente.

Europos Parlamentas laukė praėjusį sekmadienį turėjusių įvykti Baltarusijos prezidento rinkimų. Tiesa, rinkiminė kampanija beveik nepaliko vilčių, kad rinkimai bus demokratiški, laisvi ir sąžiningi, nes kampanija vyko gąsdinimų, opozicijos atstovų suėmimų, nepriklausomos spaudos slopinimo atmosferoje. Už visa tai atsakingas A.Lukašenkos režimas. Tačiau kai kas dar tikėjosi, kad bent rinkimai bus sąžiningi.

Deja, vietoje rinkimų matėme tik rinkimų farsą, suklastotus rinkimus, kokie būdavo organizuojami ketvirtajame ar šeštajame dešimtmetyje Rytų Europoje, taip pat ir sovietų okupuotoje Lietuvoje. ESBO stebėtojų misijos išvados tai patvirtina.

Tačiau džinsinė revoliucija nesibaigė. Apie 600 jaunų žmonių ir praėjusią naktį praleido palapinėse Oktiabrskaja aikštėje Minske nebodami 10 laipsnių šalčio, vakar juos aplankė vienuolikos ES valstybių ambasadoriai, tuo išreikšdami ES solidarumą.

Prezidente, mes turime reikalauti, kad Baltarusijoje prezidento rinkimai būtų surengti iš naujo, A.Lukašenka negali būti laikomas teisėtu prezidentu. Be to, artimiausiame ES-Rusijos viršūnių susitikime šių rinkimų klausimas turi būti aptartas, o ES strateginė partnerė Rusija, deklaruojanti pripažįstanti bendrąsias vertybes, negali remti sovietinio tipo diktatūros.

Ačiū.