Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2006-03-17
Laimos Andrikienės kalba EP plenarinėje sesijoje apie situaciją Moldovoje ir Padniestrėje

Dr. Laima Andrikienė
Europos Parlamento narė
Neeilinė diskusija dėl Moldovos ir Padniestrės
Europos Parlamento plenarinė sesija
Strasbūras,
2006 m. kovo 16 d.

Ačiū, pone Prezidente.

Visų pirma norėčiau padėkoti mūsų kolegoms, inicijavusiems labai svarbius debatus ir rezoliuciją dėl situacijos Moldovoje ir ypač Padniestrėje.

Padniestrės konfliktas, „užšaldytas" nuo 1992 m., pastaruoju metu apibūdinamas kaip ES ir Rusijos santykių fronto linija.

Ilgų diskusijų ir sunkaus paruošiamojo darbo pasėkoje praėjusį gruodį ES pagaliau įsteigė ES sienų apsaugos pagalbos misiją Moldovai ir Ukrainai, tokiu būdu padėdama abiems šalims bendromis pastangomis kovoti su kontrabanda ir juodąja rinka šiame regione. Deja, šis itin subalansuotas žingsnis paskatino Rusiją praėjusią savaitę įvesti 1.100 karių, taip vadinamaųjų taikdarių Padniestrėje, ypatingąką padėtį, o neteisėtas, demokratinio pasaulio nepripažįstamas Padniestrės režimas nutraukė 5+2 derybas.

Mes turime išreikšti gilų susirūpinimą žmogaus teisių padėtimi Padniestrėje - ten, kur žmonės neturi teisės demokratiniu būdu rinkti savo atstovų, kur dominuoja prievarta, represijos ir yra persekiojama nepriklausoma spauda, žmogaus teisių gynėjai, nevyriausybinės organizacijos ir neteisėto režimo oponentai. Mes taip pat turime išreikšti savo paramą Moldovos ir Ukrainos vyriausybių pastangoms stabilizuojant situaciją regione bei išlaisvinant jį nuo korupcijos, kontrabandos ir kt.

Kreipiuosi į ES Komisiją ir Tarybą paremti Moldovos vyriausybę vykdant demokratines reformas ir panaudoti visas galimas diplomatines priemones sprendžiant Padniestrės konfliktą.

Ačiū.