Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2006-03-13
Laimos Andrikienės kalba EP plenarinėje sesijoje Strasbūre dėl padėties Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus ir ES politikos

Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė
Vienos minutės kalba
Europos Parlamento plenarinė sesija
Strasbūras, 2006 m. kovo 13 d.

Ačiū, pone Prezidente.

Beveik nebeliko vilties, kad kitą savaitę vyksiantys prezidento rinkimai Baltarusijoje bus laisvi ir teisingi. Atmosfera rinkimų kampanijos metu yra pavojinga, ji pažymėta slaptųjų tarnybų darbuotojų įvykdytu sunkiu kandidato į prezidentus Aleksandro Kozulino sumušimu, taip pat daugelio pilietinės visuomenės aktyvistų areštais ir gąsdinimais siekiant, kad jie neremtų demokratų kandidato Aleksandro Milinkievičiaus.

Šiame kontekste kai kurie ES pareigūnai padarė pareiškimus, kurie, mano nuomone, yra nuviliantys. Po to, kai buvo paskelbta, kad Europos Parlamentas ruošiasi siųsti ad hoc delegaciją į Minską, Komisarė, atsakinga už išorės ryšius, pareiškė (cituoju): „Jie kalbės už save".

Pone Prezidente, noriu Jūsų maloniai paprašyti priminti Komisijai, jog šio Parlamento nariai yra vieninteliai ES piliečių išrinkti atstovai, skirtingai nuo Europos Komisijos narių, ir Europos Parlamento nariai turi teisę kalbėti vardu tų žmonių, kurie juos išrinko, o ne tik už save.

Tenka apgailestauti, kad Europos Komisija daro apgailėtinus pareiškimus vietoje to, kad bent jau išreikštų moralinę paramą Europos Parlamento nariams, kurie rengiasi stebėti rinkimus Minske, ir pareikštų esanti pasirengusi imtis jų apsaugos veiksmų bet kokios Lukašenkos režimo provokacijos prieš parlamentarus atveju.