Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Kalbos

« Atgal

2006-02-15
Laimos Andrikienės kalba EP plenarinėje sesijoje dėl padėties Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus

Europos Parlamento plenarinė sesija
Strasbūras
2006 02 15


Ačiū, ponas Pirmininke.

Situacija Baltarusijoje, iki rinkimų likus kiek daugiau nei vienam mėnesiui, beveik nepalieka vilčių, kad prezidento rinkimai šioje šalyje bus demokratiniai, laisvi ir teisingi.

Šiandien dar nė vienas kandidatas nėra oficialiai įregistruotas, ir intensyviai vyksta tik vieno būsimo kandidato - dabartinio prezidento Aleksandro Lukašenkos - propagandinė kampanija, kurią vykdo visa valstybinė žiniasklaida. Spaudos analizė rodo, jog šalyje formuojama nuomonė, kad alternatyvos dabartiniam prezidentui nėra, kad absoliuti dauguma piliečių balsuos už jį, nes tik A. Lukašenka gali užtikrinti stabilumą šalyje, kurios pasiekimai yra neginčijami. O prezidento oponentai yra niekam tikę niekšai, Vakarai nieko nesupranta apie situaciją Baltarusijoje ir siekia destabilizuoti padėtį šalyje, bet jiems nepasiseks kaip kitose pokomunistinėse šalyse, nes Baltarusija turi prezidentą Lukašenką ir t.t. Represijos prieš nevalstybinę žiniasklaidą vis intensyvėja.

Šiame kontekste ES parama laisvajai spaudai yra gyvybiškai reikalinga, bet ji yra nepakankama, pavėluota ir todėl mažai efektyvi. Nejaugi tai yra viskas, ką ES gali padaryti gindama minties ir spaudos laisvę kaimyninėje valstybėje?!