Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Straipsniai, interviu

« Atgal

2004-07-14
Ponas Barroso - atsargus kandidatas į Europos Komisijos prezidentus

„Ponas Barroso - atsargus kandidatas į Europos Komisijos prezidentus" - sakė dr. Laima Andrikienė

Liepos 14 d. Europos liaudies partijos grupė, didžiausia politinė grupė Europos Parlamente, susitiko su kandidatu į Europos Komisijos prezidentus Jose Manuel Durao Barroso.

Lietuvos atstovė Europos Parlamente dr. Laima Andrikienė kandidatui į Europos Komisijos prezidentus pateikė du klausimus: dėl tolesnės Europos integracijos, ES plėtros ir dėl ES bendrosios žemės ūkio politikos, kuriai šiuo metu tenka 45 procentai ES biudžeto, finansavimo ateityje.

Kandidatas atsakė, kad kompromisą dėl bendrosios žemės ūkio politikos ir ES struktūrinės (sanglaudos) politikos finansavimo, dėl santykio tarp jų pasiekti buvo labai sunku, todėl vėl iš naujo sugrįžti prie šio klausimo neketinama.

Į kitą Laimos Andrikienės klausimą dėl tolesnės ES plėtros p. Barroso atsakė, kad, jo manymu, dabar svarbiausia konsoliduoti, stiprinti tai, kas yra pasiekta. Į 25 valstybių narių Europos Sąjungą. Tačiau kaip ir numatyta, Bulgarija ir Rumunija turėtų būti priimtos į ES palyginti greitai, taip pat buvo paminėta Kroatija, kuri kitų metų pradžioje turėtų pradėti stojimo derybas. Dėl Turkijos narystės ES p. Barroso buvo atsargus, sakydamas , kad dėl Turkijos yra parengta nauja ataskaita, ir ponas Barroso, jos detaliai neišnagrinėjęs, nenorėtų griežtai formuluoti savo pozicijos.

„Realiai kalbant, kitos šalys (Ukraina, Moldova) turėtų pasitenkinti Europos kaiminystės politikos galimybėmis. Žinoma, kada nors jos gali tapti ES narėmis, bet tai turėtų įvykti negreitai", sakė kandidatas į Europos Komisijos prezidentus p.Durao Barroso.

Šiandien jis taip pat susitiko su Liberalų ir demokratų politine grupe, o vakar - su Socialistų grupe Europos Parlamente. Balsavimas dėl jo skyrimo turėtų vykti liepos 22 d. Strasbure plenarinės sesijos metu.