Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie šeimą

« Atgal

2004-06-08
ATOSTOGŲ KARŠTLIGĖ

"Moters pasaulis"

Laima Andrikienė, konservatorė, Teisės universiteto dekanė:

Svajoju apie atostogas, sapnuoju atostogas, bet nieko konkretaus neplanuoju. Juk dabar pats rinkimų kampanijos įkarštis, be to, nuo pareigų universitete taip pat niekas neatleido. Jei tik galėčiau, viską mesčiau ir važiuočiau į šiltus kraštus. Seniai noriu nukeliauti į Pietų Ameriką ir labai nedaug trūko, kad šią žiemą su vyru Vidmantu ten būtume iškeliavę. Gali būti, kad kai tik ištrūksime nuo darbų, vyksime į Venesuelą ar į kokį žavų Pietų Europos kurortą.

Lietuvoje man niekada nepabosta viena vieta - Palanga, Baltijos jūra. Tik visad norisi, kad ten būtų mažiau žmonių. Kai daug žmonių aplinkui – nebelieka privatumo, todėl renkuosi atostogas užsienyje, kur galiu išties atsipalaiduoti. Savo svajonių atostogas jau turėjau. Ir ne kartą. Pamenu labai norėjau nuvykti į Kretos salą. Prieš 2 metus vyrą prikalbinau ten nuvykti. Buvome labai laimingi. Šilta, skaidri jūra, temperamentingi graikų šokiai, dainos. Skanus maistas. Mums viskas patiko. Prieš porą savaičių iškeliavau į Afriką. Turėjau savaitę atostogų. Apsilankėme Tunise, džipais pavažinėjome po Sacharą, jojome kupranugariais. Buvo gera. Man svajonių atostogos -- tai visų pirma geras kelionės partneris ar gera kompanija. Tai 50 procentų atostogų sėkmės.

Turiu prisipažinti, kad "laukinėmis" sąlygomis atostogauti nemėgstu: man reikia gero viešbučio, aptarnavimo, tam tikro komforto. Viena atostogauti niekada nebandžiau, todėl nežinau, ką tai reiškia. Gal reikėtų pabandyti? Bet su kuo tada reikėtų dalintis įspūdžiais?..

Yra tik viena vieta pasaulyje, kur nenorėčiau sugrįžti. Tai Indija. Ten viešėdama aš taip ir neapsipratau su specialiai suluošintais vaikais (kad daugiau išmaldos parneštų), su nešvara, liesomis karvėmis gatvėse ir kitais šios šalies atributais.

Kalbėjosi žurnalistė Renata Saulytė