Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2004-05-20
Kodėl V. Kvietkauskas gavo trejetą

Įspūdžiai po televizijos debatų.

Vakar (gegužės 20 d.) žiūrėjau per LTV Rimvydo Paleckio vedamą rinkiminę laidą, skirtą Europos Parlamento rinkimams, kurioje dalyvavo Tėvynės sąjungos ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) atstovai. .

Laida buvo nuobodi, ji žiūrovų „neužkabino” aptariamų klausimų aktualumu, ir daugelis tikriausiai perjungė kanalą nepasižiūrėję jos iki pabaigos. .

Aš ištvėriau iki galo, nes rūpėjo, kaip pasirodys Tėvynės sąjunga ir jos atstovai. Įdomu buvo stebėti ir Naujosios sąjungos kandidatus, kurių lyderis – Lietuvos užsienio reikalų ministras. .

Abi partijos atsivedė į laidą ir savo ekspertus, kurių vienas – Vytautas Kvietkauskas – vargu ar gali pretenduoti į ES eksperto titulą: juk jis viso labo buvo Lietuvos Seimo deleguotu stebėtoju Europos Parlamente pastaruosius metus. Šiuo požiūriu patraukliau atrodė V.Landsbergis (TS) ir K.Kuzminskas (NS), kurie nepretendavo į tokius titulus, o natūraliai atstovavo savo partiją kaip kandidatai. .

Juoko audrą studijoje sukėlė „eksperto” Vytauto Kvietkausko pareiškimas, kai jis, atsakydamas dr.Laimai Andrikienei, su pašaipa pareiškė, kad jie (suprask – Naujoji sąjunga) suderėjo ... 500 milijardų eurų (!) paramą Lietuvos žemės ūkiui, tuo pademonstruodamas visišką ES reikalų neišmanymą. Į daktarės Laimos Andrikienės klausimą dėl viso metinio Europos Sąjungos biudžeto „ekspertas” atsakė, tik sulaukęs suflerio – Tėvynės sąjungos eksperto Klaus Fuchs – paramos, kad visas metinis ES biudžetas yra beveik 100 milijardų eurų. Todėl tapo visiškai aišku, kad suderėti paramą Lietuvos žemės ūkiui, siekiančią 500 milijardų eurų, niekaip neįmanoma. .

Lietuvos teisės universiteto docentė dr.Laima Andrikienė tokias „eksperto” V.Kvietkausko, kuris, beje, yra ir Naujosios sąjungos kandidatas į Europos Parlamentą, žinias įvertino tik trejetuku. .

Birutė Nenortaitė, Kauno kolegijos katedros vedėja