Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2004-05-02
Kai kalba širdis ir protas

Kai kalba žmogus, vedinas širdies ir proto, be pompastikos ar gėrėjimosi savo retoriniais išvedžiojimais, tai yra įtaigu ir tai yra tiesa, kuri lengvai suvokiama ir įsisąmoninama.

Širdis ir protas. Taip norėčiau apibūdinti Lietuvos teisės universiteto dekanės dr. Laimos Andrikienės pamąstymus apie Lietuvą Europoje ir Europą Lietuvoje, kurie buvo išsakyti gegužės trečiąją dieną Lietuvos teisės universitete vykusiuose moksliniuose skaitymuose „Lietuva Europos Sąjungoje”.

Pranešimo kontekste buvo galima jausti, kad kalba išmanantis, ne tik prisilietęs prie Europos reikalų, bet ir gerokai padirbėjęs Europos erdvėje žmogus, ir ne tik kaip politikas, bet ir kaip specialistas, žinantis ne tik senojo žemyno problemas, bet ir santykinai naujojo Briuselio koridorius, kur mūsų rinktiems atstovams į Europarlamentą, neturintiems panašios patirties, neatidėliotinų darbų sąskaita ilgai ir nuobodžiai teks klaidžioti, kol pradės suvokti ten egzistuojančias savas efektyvaus darbo ir bendravimo taisykles.

Atėjus į Europos Sąjungą jau reikia būti pasiraitojus rankoves ir kibti į darbus, o ne pradėti galvoti, kaip tai padaryti – vėluojančių traukiniai niekur nelaukia, Europos Sąjungoje tuo labiau. Jau dabar girdime apie nepateiktas paraiškas Sanglaudos fondo lėšoms gauti, galime išgirsti ir daugiu netikėtų dalykų, ir vien dėl to, kad per anksti patikėjome ar per vėlai susizgribome arba nežinojome kaip elgtis. O žinojimas ir patirtis, energija ir sugebėjimas, tai pagrindiniai dalykai, ko turėtume reikalauti iš savo renkamųjų į Europos sostinę atstovauti Lietuvos interesams.

Pirmoji ir vienintelė Europos reikalų ministrė Lietuvoje. Daug jos nuveikta per darbo kadenciją, o ir prieš tai, o ir po to. Nors dar ir neprasidėjo oficiali rinkimų kampanija, bet pagalvokime gerai jau dabar prieš apsispręsdami, kokių atstovų mums reikia Ten, Briuselyje. Aš jau apsisprendžiau, o ypač po šių, Laimos širdies ir proto balso vedinų žodžių, pasakytų viešai, pasakytų laiku ir vietoje.

Dr.Alfonsas Vaišnoras, Vilnius