Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2004-11-09
Europarlamentarė dr.Laima Andrikienė: „Stengiuosi, kad kuo daugiau Lietuvos piliečių betarpiškai susipažintų su Europos Parlamento darbu“.

Europos Parlamento narės dr.Laimos Andrikienės kvietimu lapkričio 9 - 12 d. Europos Parlamente viešėjo grupė iš Lietuvos, kurioje buvo kunigai - Liškiavos parapijos Vilkaviškio vyskupijoje klebonas kun.Valius Zubavičius, Šv.Jurgio parapijos Šiauliuose klebonas, Šiaulių universiteto kapelionas kun.Egidijus Venckus, Laižuvos parapijos Telšių vyskupijoje klebonas kun.Vytautas Tamašauskas, Kovo11-osios Akto signatarai - Signatarų klubo kancleris Antanas Karoblis ir Romualda Hofertienė, Edmundas Pupinis - Lietuvos Seimo narys, pirmą kartą išrinktas į Lietuvos parlamentą, o taip pat žurnalistai Lina Pečeliūnienė („Valstiečių laikraštis") ir buvęs Seimo narys, „Elektrėnų žinių" redaktorius Juozas Janonis.

„Stengiuosi, kad kuo daugiau Lietuvos piliečių susipažintų su Europos Parlamento, kitų Europos Sąjungos institucijų darbu ne tik iš knygų, laikraščių ar per televiziją, bet pamatytų ES virtuvę iš arti, turėtų progą betarpiškai stebėti ir vertinti Lietuvos atstovų darbą“, sakė šios kelionės organizatorė L.Andrikienė.

Lapkričio 11 d. lietuvius priėmė Europos liaudies partijos grupės Europos Parlamente lyderis prof. Hansas Gertas Poetteringas. Susitikimo metu buvo pasikeista informacija ir nuomonėmis apie ES aktualijas, naująją Europos Komisiją, Lietuvos Seimo rinkimų rezultatus, ES ir Rusijos bei Baltarusijos santykių klausimus.

Vizito metu politikai, žurnalistai, kunigai iš Lietuvos lankėsi ir Lietuvos atstovybėse prie ES ir NATO, susipažino su šių atstovybių darbu, susitiko su jų vadovais ambasadoriumi Oskaru Jusiu ir ambasadore Ginte Damušyte.

„Linkėčiau, kad kuo daugiau Lietuvos piliečių apsilankytų Europos Parlamente. Tai labai vertingas patyrimas, galimybė per kelias dienas sužinoti apie ES, Europos Parlamentą daugiau, nei stebint Europos Sąjungos institucijų darbą iš Lietuvos“, sakė svečių grupės iš Lietuvos narė žurnalistė Lina Pečeliūnienė.

OMNI laikas, 2004 m. lapkričio 9 d. http://www.omni.lt/index.php?base/z_227116