Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2007-04-05
Europarlamentarė dr. L. Andrikienė lankėsi Kaune

Trečiadienį, balandžio 4 d.,  Kaune lankėsi Europos Parlamento (EP) narė dr. Laima Andrikienė. Europarlamentarė susitiko su kadenciją baigiančiais miesto ir rajono merais. „Tai buvo mandagumo ir atsisveikinimo su kadenciją baigiančiais merais vizitai. Laikausi Europoje priimtų politinės etikos, apskritai tarpusavio bendravimo taisyklių. Ir nors priklausome skirtingoms politinėms partijoms, esu įsitikinusi, kad baigiančiam darbą merui, tarybos nariui reikia padėkoti už visus gerus darbus, kuriuos pavyko padaryti Kauno miesto ar rajono žmonėms. Nė vienam, kuris dirba, nepavyksta išvengti klaidų, problemų, tačiau tai nereiškia, kad nereikia padėkoti už atliktus darbus. Abiem merams esu dėkinga ir už mano pastangoms, darbui Europos Parlamente rodytą dėmesį, paramą reikiamu metu, supratimą“, – sakė dr. L. Andrikienė.
Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje europarlamentarė organizavo vieną iš susitikimų ciklo „Kava su politika“ diskusijų. Diskusijos tema – „Lokali ir globali aplinkosauga: šiuolaikinio pasaulio pavojai“.
Diskusijoje dalyvavo VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prof. Jonas Čepinskis, Kauno m. savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė, Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro direktorė Audronė Alijošiūtė, bendrijos „Atgaja“ projektų vadovas Linas Vainius, kiti aplinkosaugos srityje dirbantys specialistai, aplinkosaugine tematika besidomintys visuomenės atstovai.
Anot dr. L. Andrikienės, dabarties situacija verčia naujai pažvelgti į nūdienos iššūkius: „ES aplikosaugai skiriami pinigai neįsisavinami. Turėjau progos palyginti švedų ir lietuvių teikiamus projektus. Mes rašome 300 puslapių „knygas“, švedams užtenka išdėstyti esmę“.
M. Stanikūnienė iškėlė dar vieną problemą: „Su kiekvienais rinkimais naujai atėjusius politikus reikia vėl iš naujo „mokyti“. Juk tęstinumas aplinkosaugoje ypač svarbus“. Jos teigimu, kauniečiai iki šiol neišsiugdė „ekologinės sąmonės“, nors situacija mieste tolydžio gerėja. Kita M. Stanikūnienės nurodyta problema – arši turtingų žmonių invazija privatizuojant upių pakrantes.
A.Alijošiūtė tvirtino, kad valstybinės institucijos iki šiol neišmoko bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis. „Miesto švarinimo reikalai neabejotinai svarbūs, tačiau šiuo metu pakelti šiukšlę nebeužtenka, reikia žiūrėti giliau ir pradėti aiškintis, kodėl ta šiukšlė ten atsirado. Manau, kad aplinkosauginė problematika turėtų būti įrašyta į Dekalogą“, – sakė pranešėja.
Prof. J. Čepinskis pažymėjo darnaus vystymosi svarbą. Anot jo, tik aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių aspektų visuma gali užtikrinti stabilumą saugant gamtą. Tuo tarpu L. Vainius pabrėžė, kad Lietuvoje numatoma statyti naujoji branduolinė elektrinė prieštarauja tiek aplinkosauginiams, tiek demokratiniams principams: „Negana to, kad šis projektas vykdomas visiškai nepasitarus su Lietuvos visuomene, tačiau ydingas ir pats principas spręsti viską tik energijos suvartojimo sąskaita. Pirmiausiai reikia sutvarkyti „energiją ryjančius“ daugiabučius ir tik tada galvoti kiek ir kokios energijos mums reikia“.
Diskusijos dalyviai sutarė, kad Kaune vis dar trūksta švietimo aplinkosaugos temomis. „Bendra kultūra yra svarbiausias dalykas norint sveikai gyventi. Tikiu, kad ir Kaune neužilgo šiukšles dėsime į trijų spalvų maišus, kaip tai daroma Briuselyje“, – sakė EP narė dr. L. Andrikienė.
Vakare europarlamentarė susitiko su naujai išrinktais Kauno miesto ir rajono tarybų TS frakcijų nariais.