Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2007-03-16
Europarlamentarė diskutavo su jaunimu

Druskonis,
2007 03 16

Simona PAULAUSKAITĖ

Kovo 8-ąją “Ryto“ gimnazijoje svečiavosi iš Druskininkų kilusi Europos Parlamento narė Laima Andrikienė. Ji su meile kalba apie mūsų miestą, gerus jo žmones, didžiuojasi, jog turi artimą ryšį su Druskininkais.

Po direktoriaus J. Samuchovo įžanginio žodžio diskusiją su parlamentare pradėjo abiturientės E. Judeikytė ir R.Grigaliūnaitė, samprotavusios apie Lietuvos priklausymo Europos Sąjungai privalumus ir trūkumus. Pasak merginų, mes dabar galime džiaugtis galimybe laisvai keliauti po svečias šalis, ten mokytis, plėsti savo akiratį, deja, mums gresia „protų nutekėjimas“, nes vis daugiau jaunų protingų žmonių palieka Lietuvą dėl geresnių gyvenimo sąlygų. Taip po truputį prarandame savo nacionalines vertybes, šalies unikalumą, vis daugiau germanizmų vartojame savo kalboje. Pasak Kovo 11 – osios akto signatarės L. Andrikienės, keliauti yra labai naudinga, nes tikro patyrimo neatstoja jokios knygos ar televizija. Ji pati aplankiusi daugiau nei 30 pasaulio šalių. L.Andrikienė mano, jog normalu, kad jauni, veržlūs, trokštantys naujovių žmonės veržiasi į pasaulį dėl geresnio gyvenimo. Tačiau ji ragina sugrįžti į gimtąją Lietuvą užsidirbus pinigų, įgavus naujų žinių, patirties, nes Lietuva be lietuvių yra tik bevertė teritorija. Mokytis galima ir Lietuvoje pagal jungtines studijų programas, kuriomis galima naudotis turint bakalauro laipsnį. Pagal šią programą mokomasi Lietuvoje ir per visą mokymosi laikotarpį 2 kartus pusmečiui išvykstama į Londono ar Vienos universitetus. Yra daugybė įvairiausių ES programų, kurios finansuoja studentų mokslą, organizuoja tarptautinius projektus, mainus. L. Andrikienė nusivylusi lietuvių mokymusi tik dėl diplomo, o ne dėl žinių, neturint aiškios motyvacijos. Kitose šalyse nėra tokio dalyko kaip nusirašinėjimas, visi siekia kuo daugiau sužinoti, kitokie mokymosi metodai, dėstytojai žiūri į studentus kaip į jaunesnius kolegas, o ne “iš aukšto”, kaip Lietuvoje.
Išrinkta į Europos Parlamentą, Laima turėjo įrodyti, ko yra verta, nes visuomet į naujas šalis žiūrima atsargiai, jaučiamas kitoks požiūris. Bet jai puikiai sekėsi: jau po metų ji tapo biudžeto „šešėline“ pranešėja, turėjo svarstyti įvairius biudžeto pakeitimus. Šiuo metu L.Andrikienė yra frakcijos vicekalbėtojo - pranešėjo pavaduotoja, bet jau gegužę užims kalbėtojos – pranešėjos pareigas.