Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2007-03-23
„Jaučiuosi sugrįžusi namo”

„Druskonis“, 2007 m. kovo  23 - 28 d.

L.Andrikienės interviu „Atgimimo“ vidurinės mokyklos jaunajai žurnalistei

“Gera sugrįžti,”- sakė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarė, Europos parlamento narė, “Atgimimo” vid. mokyklos 27-osios laidos abiturientė Laima Liucija Andrikienė praėjusią savaitę viešėdama gimtojoje mokykloje. Garbi viešnia pasakojo apie Europos Parlamento darbą, o Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime prisiminė sudėtingą Atgimimo laikotarpį, bendravo su mokyklos pedagogais ir savo buvusiais mokytojais. L.L. Andrikienė yra mokyklos Garbės galerijos narė projekte “Drąsinkime ateitį”. Europarlamentarė noriai ir išsamiai atsakė į mokinių klausimus.

- Ar dažnai grįžtate į Druskininkus? Kaip čia jaučiatės?

- Nedažnai, nes tėvai čia nebegyvena (išsikėlė į Vilnių), bet apsilankau maždaug 6 kartus per metus. Aplankau gražiausias vietas. Miestas dabar atrodo gyvesnis. Kai mokiausi mokykloje, čia gyveno apie 15000 žmonių, visi vieni kitus pažinojo, buvo rami, gera atmosfera. Po Nepriklausomybės Druskininkai buvo šiek tiek apmirę, o dabar vėl atsigaunantys. Su vicemere Kristina Miškiniene kalbėjomės apie miesto ateitį.

- Kiek laiko skiriate darbui? Ar daug turite laisvo laiko?

- Darbui skiriu beveik visą savo laiką. Sūnus - jau savarankiškas, tėvai savimi pasirūpina, todėl darbui galiu skirti daug laiko. Laisvą laiką praleidžiu neromantiškai - miegu (šypsosi). Mėgstu skaityti, bendrauju su žmonėmis.

- Briuselyje dirbate su įvairių tautybių žmonėmis. Ar nesunku suderinti skirtingų tautų mentalitetus? Ar tai turi įtakos darbo kokybei?

   - Briuselis- Babilonas. Dabar parlamente yra 27 valstybių atstovai, 22 oficialios kalbos. Visi labai skirtingi. Aš ir Vytautas Landsbergis sėdime vienoje eilėje su ispanais. Pastebėjau, kad skiriasi net jų manieros, apranga.
   Briuselyje Belgijos kultūros pajusti beveik neįmanoma- tam reikia išvykti iš miesto.
   Norint gerai dirbti, reikia labai gerai mokėti užsienio kalbas. Šiuo metu mokausi prancūzų. Jaunystėje mokytis anglų kalbos buvo daug lengviau, todėl tai metas mokytis kalbas, o visa kita įgysite vėliau. Noriu duoti vieną patarimą jaunimui- mokykitės kalbų. Mokėti vieną ar dvi užsienio kalbas – dabar nedaug, o mokant daugiau, atsiveria platesnės karjeros galimybės.

- Labai svarbu, ką apie mus galvoja kitos šalys. Kaip pristatote Lietuvą užsienyje?

- Pristatau turbūt savo darbu. Organizuojame daug renginių, parodų. Ypač apie Lietuvos istoriją-LDK laikus, partizaninį judėjimą. Bet kolegos didžiausią įspūdį susidaro bendraudami.

- Kaip manote, kokios Jūsų asmeninės savybės padėjo kopiant karjeros laiptais?

- Optimizmas. Jei kas tikisi pasiekti karjeros aukštumų be kliūčių - taip nebūna. Reikia nebijoti nesėkmių - jos tik sustiprina, užgrūdina. Žmonės sako, kad mokykloje buvau ambicinga. Galbūt, juk ambicingi žmonės eina į politiką.

- Ar jaunystėje galvojote, kad pasieksite tokių karjeros aukštumų?

- Niekada apie karjerą negalvojau, tiesiog mokiausi. Tėvai buvo paprasti žmonės, kurie mane ir brolį skatino mokytis. Manau, įtakos turėjo ir puiki mokykla (tada 1-oji vidurinė): čia mokėsi 3 Nepriklausomybės akto signatarai, 6 ministrai. Laikas turėti ir prezidentą.

- Su trim ministrais, kurie baigė tą pačią mokyklą kaip ir Jūs, Vyriausybėje dirbote 1996-1998 m. Ar tai turėjo įtakos bendravimui? Galbūt prisimindavot mokyklos laikus?

- Mus vadindavo Druskininkų mafija. Drauge buvo lengviau derinti klausimus. Dažnai kartu susėsdavome, pietaudavome.

- Ar turėjote mokykloje mylimiausią mokytoją?

 - Žinoma. Tai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, V.Mykolaičio – Putino mokinys, - Stasys Žaldokas. Jis išmokė skaityti tarp eilučių, ugdė tėvynės meilę.

 - Turite muzikinį išsilavinimą. Ar dažnai grojate fortepijonu? Kokių turite kitų pomėgių?

- Nebeturiu pianino. Kai išvykau studijuoti, tėvai pardavė. Bet tėtis kartais ištraukia akordeoną. Jis groja, o mes su broliu padainuojame. Jei turėčiau daug laisvo laiko, skaityčiau. Dar vienas mano hobis - kelionės. Lankiausi daug kur, visur patiko, tik Indija nelabai sužavėjo.

Atsisveikindama L.L.Andrikienė pažadėjo „Atgimimo“ vid. mokyklos mokytojams ir mokiniams organizuoti kelionę į Briuselį, aplankant Strasbūrą ir Paryžių. Europarlamentarės kvietimu Briuselyje jau lankėsi jos buvusių mokytojų grupė. 

Kalbėjosi Roberta VAVŽENAVIČIŪTĖ

Nuotraukoje: Europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė su savo buvusiomis mokytojomis