Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2006-10-23
Europarlamentarė aplankė daugiavaikę kretingiškio šeimą

Genė Drungilienė,
„Pajūrio naujienos“,
Kretinga

Kretingiškį Alvydą Daukantą, kuris vienas augina septynis vaikus, aplankė Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė. Europarlamentarė kretingiškio šeimą parėmė, kai šis kreipėsi į televizijos laidą „Bėdų turgus“.

„Kreiptis į „Bėdų turgų“ mane paragino kaimynė, dirbanti mokytoja“, - sakė A.Daukantas.

Po poros savaičių kretingiškis sulaukė skambučio ir kvietimo dalyvauti „Bėdų turguje“. Po laidos daugiavaikės šeimos namai praturtėjo plastikinėmis balkono durimis, o du kambariai buvo iškloti laminatu.

„Grįžusi namo, žiūriu „Bėdų turgų“ ir verkiu, - sakė viešėdama Kretingoje dr. L.Andrikienė. – Po vienos tokių laidų savo padėjėją paprašiau pasiteirauti, ar galėčiau nupirkti šeimos, auginančios daug vaikų, bėdą.“

Taip europarlamentarė sužinojo apie kretingiškį A.Daukantą, kuris vienas augina ir leidžia į mokslus septynis vaikus. L.Andrikienė šiai šeimai skyrė 2,5 tūkst. Lt, kad vyriškis galėtų ką įsigyti namams. A.Daukantas pinigus investavo į vaikų mokslą.

A.Daukantas dirba elektriku bendrovėje „Kretingos šilumos tinklai“. Jo šeima – tai jis pats, šeši sūnūs ir viena dukra. Vyriausias sūnų Vilniaus universitete baigė ekonomikos studijas, kitas tame pat universitete studijuoja teisę, o trečiasis – Gedimino technikos universitete – statybos inžineriją. Namuose yra dar keturi mokyklinio amžiaus vaikai, kurių mažiausia, vienintelė dukra – yra trečiokė. Vidurinieji A.Daukanto sūnūs taip pat galvoja siekti aukštojo mokslo.

Daugiavaikė šeima gyvena mažame name Taikos gatvėje. Anksčiau šis namas buvo garažas, kurį tėvas perstatė ir pritaikė gyventi savo gausiai šeimynai.

***
Dariaus Šypalio nuotraukoje Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė atvyko aplankyti kretingiškio Alvydo Daukanto šeimos, kurią parėmė per „Bėdų turgų“.

Iš septynių vaikų, kuriuos vienas augina kretingiškis, namuose buvo tik keturi jauniausieji, kurie, sulaukę svečių, sukosi po namus, padėdami tėčiui.