Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2006-06-06
Konservatoriai Briuselyje išbandė L.Andrikienės kėdę

Straipsnis iš laikraščio „Vakarinė Palanga“

Palangiškiai Tėvynės sąjungos nariai kartu su bendraminčiais iš Žemaitijos europarlamentarės kvietimu lankėsi ES sostinėje

Jurgita Zigmantavičiūtė

Septyni kurorto skyriaus konservatoriai europarlamentarės Laimos Andrikienės kvietimu lankėsi Strasbūre, Paryžiuje bei Briuselyje. Iš viso į pažintinę kelionę buvo pakviesta 32 asmenų delegacija iš Žemaitijos krašto.

Septyni palangiškiai

Į kelionę, be kitų, vyko septyni palangiškiai konservatoriai: Irena Galdikienė, Petras Kaminskas, Nijolė Vargonienė, Vilija Vėgelienė bei, pačios L.Andrikienės prašymu, – vietos konservatorių sąrašo artėjančiuose Savivaldybių tarybų rinkimuose lyderis Pranas Žeimys, skyriaus pirmininkas Dainius Želvys ir Petras Gabrėnas.

 “Dienotvarkė buvo pakankamai įtempta, nes teko autobusu įveikti nemažą atstumą tarp šalių”, - kelionės įspūdžius pasakojo D.Želvys.

Balsuodami negaišta

Atvykę į Strasbūrą lietuviai turėjo galimybę stebėti Graikijos Prezidento priėmimą bei Europos Parlamento posėdį. “Atkreipėme dėmesį, kad posėdžiai ir balsavimas ten vyksta labai greitai, nes visi klausimai jau prieš tai būna aptarti ir išdiskutuoti komitetuose bei frakcijose”, - sakė vietos politikas.

Įdomu, anot D.Želvio, ir tai, kad europarlamentrai balsuoja pakeldami rankas. Jei posėdžio pirmininkas mato, jog teigiamai pasisako dauguma (o europarlamentarų yra per 700), balsų niekas neperskaičiuoja. Elektroniniu būdu balsuojama tik tuomet, jei kyla abejonių ar protestų. “Bet tai vyksta retai, nes pasisakant elektroniniu būdu gaištamas laikas”, - pridūrė miesto Tarybos narys.

Arčiausiai – E.Gentvilas

Europos Parlamento posėdį iš Žemaitijos atvykusi delegacija stebėjo iš balkono, kiekvienas gavo ausines, kuriose girdimas tiesioginis vertimas į lietuvių kalbą. “Bet, kaip sakė L.Andrikienė, europarlamentarai šia paslauga paprastai nesinaudoja, nes vertimas kiek vėluoja. Taigi, jo gali sulaukti tuomet, kai visi jau nubalsavo, nes tai, kaip minėjau, vyksta labai greitai”, - juokėsi D.Želvys.

Stebėdami posėdį balkone ir turėdami europarlamentarų sėdėjimo schemą, lietuviai gavo puikią progą stebėti mūsų šalies atstovų darbą. “Daugumą jų matėme. Atkreipėme dėmesį, kad tarp lietuvių arčiausiai prezidiumo sėdi Eugenijus Gentvilas”, - sakė vietos politikas.

Taip – kultūrai

Didžiulį įspūdį lietuviams paliko ir pats Europos Parlamento pastatas – stiklinis cilindras. Jau iš tolo matyti ant jo įvairiausiomis kalbomis užrašyti žodžiai. Maloniai ekskursantus nuteikė tai, kad lietuviškasis “Kultūra” parašytas didžiausiu šriftu ir šviečia jau maždaug iš puskilometrio. Kitas lietuviškas užrašas, besipuikuojantis ant Europos Parlamento pastato, yra žodis “Taip”.

Strasbūre ekskursantai dar aplankė Europos Tarybos pastatą, puikų įspūdį paliko ir katedra, miesto parkas, įėjimas į kurį, beje, nemokamas. “Plaukiojome ir turistams pritaikytu laivu, o vakare L.Andrikienė pakvietė vakarienės viename iš viešbučio restoranų. Europrlamentarė mus priėmė labai nuoširdžiai, papasakojo apie Europos Parlamento bei konkrečiai savo darbą, asmeniškai pabendravo su kiekvienu ir 32 mūsų delegacijos narių”, - pasakojo D.Želvys.

“Veržėsi” į kabinetus

Po to ekskursantų laukė kelionė į Paryžių, o viešnagė Prancūzijos sostinėje neįsivaizduojama be Luvro, Eliziejaus laukų, Triumfo arkos, ir, aišku, Eifelio bokšto. Apsilankė lietuviai ir moderniame komerciniame De Fance rajone.

D.Želvys pripažino – tiems, kurie Prancūzijos sostinėje buvo pirmą kartą, Paryžius paliko didžiulį įspūdį.

Iš Paryžiaus išvyko į Briuselį, čia irgi laukė ekskursija po miestą. “Apžiūrėjome vieną iš gražiausių Europoje Briuselio aikštę, maždaug už trijų šimtų metrų esantį garsųjį fontaną – besišlapinantį berniuką, pavaikščiojome po parduotuvėles, kur siūlomas belgiškas šokoladas ir alus”, - vardijo pašnekovas.

Kalbina ispaniškai

Lietuvių, be abejo, laukė ir ekskursija po Europos Parlamentą. “Čia jau “veržėmės” į kabinetus, taigi turėjome galimybę ir L.Andrikienės kėdėje pasėdėti”, - pasakojo D.Želvys.

Įdomu, anot miesto Tarybos nario, yra tai, kad L.Andrikienės bei V.Landsbergio kabinetai yra vienuoliktajame aukšte, greta vienas kito. “Kiti šiame aukšte esantys kabinetai – vien ispanų, taigi, kaip juokėsi L.Andrikienės padėjėjos, aplinkiniai, vos pamatę, kad lifte spaudi mygtuką “11”, ima kalbinti ispaniškai, ir jiems nieko negali atsakyti, nes nesupranti”, - sakė vietos politikas.

Europos Parlamento valgykloje lietuviai turėjo galimybės patys paragauti tai, ką valgo europarlamentarai. “Nėra labai prašmatnu. Ten – valgyklos principas, eini su padėklu ir renkiesi, ko norėtum”, - pasakojo D.Želvys.

Alsuoja futbolu

Po viešnagės Briuselyje lietuviai patraukė link namų, tačiau pakeliui dar aplankė ir Vokietijos sostinę Berlyną. Ekskursija po šį miestą neįsivaizduojama be garsiosios Berlyno sienos, Reichstago rūmų, Brandenburgo vartų. Apžiūrėjo ekskursantai ir šiuo metu išmontuojamus buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos Parlamento rūmus.

Tačiau sporto mėgėjams bene didžiausią įspūdį paliko tai, kad visas Berlynas jau alsuote alsuoja netrukus čia įvyksiančio Pasaulio futbolo čempionato nuotaikomis. Specifiniai suvenyrai, keliasdešimties metrų aukščio bei pločio plakatai, didžiuliu futbolo kamuoliu paverstas televizijos bokšto kupolas, šalia Brandenburgo vartų konstruojamas didžiulis, maždaug 15 metrų aukščio, futbolo kamuolys … Visa tai turistams primena, kokia svarbi vokiečiams yra ši sporto šaka.

Surūgusių nebuvo

“Po ekskursijos Berlyne jau be sustojimų patraukėme namo, taigi dvi naktis teko miegoti autobuse. Nors lengva nebuvo, bet nemačiau nė vieno surūgusio veido – parsivežėme begalę įspūdžių, kuriuos dabar turime “sukratyti”, - pasakojo D.Želvys.

Beje, į kelionę kartu su savo vyru vyko ir “Krekenavos” vokelių byloje išgarsėjusi Dalia Budrevičienė. “L.Andrikienė juos pakvietė, nes norėjo, kad žmonės atsipalaiduotų nuo patirtos įtampos. Pabendravau su jais – abu labai paprasti. Supratau, kad apie atlyginimus vokeliuose D.Budrevičienė prabilo ne dėl politikos – paprasčiausiai žmogui trūko kantrybė”, - sakė D.Želvys.