Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2005-07-08
Europarlamentarė Laima Andrikienė dirba ne tik prieš rinkimus

Zigmas Medelis
"Alytaus naujienos", 2005 m. birželio 28 d.

Nuotraukoje: Po Liškiavos vienuolyno skliautais puikiai aidėjo jungtinės Europarlamento ir Jungėnų kaimo kapelos dainininkų balsai. Antra iš kairės – europarlamentarės Laimos Andrikienės padėjėja Briuselyje Ieva Stanulytė, penkta – padėjėja Aldona Drėgvaitė, greta - Laima Andrikienė, antroje eilėje trečias iš dešinės - europarlamentarės padėjėjas Alytaus regione Vytautas Paškevičius. Autoriaus nuotr.

Praėjusį sekmadienį, pakviesti europarlamentarės dr. Laimos Liucijos Andrikienės, į Liškiavos bažnyčią sugužėjo apie pustrečio šimto žmonių iš visų Lietuvos kampelių.

Į mišias, o paskui į nuotaikingą vakaronę ponia Laima pakvietė pirmųjų darbo Europos Parlamente metų proga. Mat 2004-ųjų birželio 13-ąją, gavusi 70 tūkst. 284 pirmumo balsus, iš penktosios Tėvynės sąjungos kandidatų sąrašo vietos pakilo į antrąją ir rinkėjų valia išvyko dirbti į Europarlamentą.

L.Andrikienė yra viena aktyviausiai dirbančių Lietuvos europarlamentarų. Per pirmuosius darbo metus parengė ir pateikė ne vieną dešimtį Europos Parlamento priimamų dokumentų pataisų, 15 kartų kalbėjo EP plenariniuose, daug sykių - Biudžeto ir Užsienio reikalų komitetų, Žmogaus teisių pakomitečio, Europos liaudies partijos - Europos demokratų frakcijos, Europos Parlamento delegacijų ryšiams su Moldova ir Rusija, kurių narė yra, posėdžiuose.

2004 metais ponia Laima kartu su savo komanda pradėjo leisti laikraštį „Europos laiku“, kurio du numerius nemokamai gavo ir „Alytaus naujienų“ skaitytojai. Laikraščiuose gausu informacijos apie EP darbą, taip pat apie ES programas ir fondus. Beje, daug naudingo apie ES galima rasti nuolat atnaujinamoje interneto svetainėje www.laimaandrikiene.lt.

Per pirmuosius darbo metus europarlamentarės kvietimu Strasbūre ir Briuselyje viešėjo 160 žmonių iš visos Lietuvos, tarp jų buvo nemažai Alytaus apskrities gyventojų. Su Europos Parlamento, kitų institucijų darbu susipažino universitetų dėstytojai ir studentai, mokytojai, moksleiviai, savivaldybių vadovai, žurnalistai, ūkininkai, tremtiniai, pensininkai, gydytojai, verslininkai, apskritai įvairiausių specialybių žmonės, todėl jie visi susirinkę Liškiavoje turėjo ką prisiminti ir apie ką padiskutuoti. Už dėmesį susitikimo dalyviai dėkojo poniai Laimai ir jos vyrui LR Seimo nariui Vidmantui Žiemeliui.