Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Apie darbą

« Atgal

2005-05-17
Jaunimo atstovai viešėjo Strasbūre ir Briuselyje

Europarlamentarės Laimos Andrikienės pakviesti mūsų miesto jaunimo organizacijų atstovai, vadovaujami miesto Savivaldybės administracijos vyriausiosios jaunimo reikalų specialistės Kristinos Vareikienės, kartu su grupe Šiaulių universiteto studentų praėjusią savaitę lankėsi dviejuose Europos miestuose, kuriuose yra Europos Parlamento buveinės - Strasbūre ir Briuselyje. Jie stebėjo, kaip vyksta darbas Europarlamente, bendravo su vietiniais gyventojais, susipažino su Europos architektūriniais paminklais, vakarieniavo drauge su L.Andrikiene, lankėsi jos darbo kabinete Briuselyje. Kadangi parlamentarė buvo labai užimta, delegaciją visur lydėjo jos padėjėjos.


A.Repšio nuotr. Briuselyje ir Strasbūre viešėjusius panevėžiečius labiausiai nustebino itin intensyvi europarlamentarų darbotvarkė.

Į kelionę politikė panevėžiečius pakvietė savo vizito Panevėžyje vasario mėnesį metu. Vykusiesiems - Jaunųjų konservatorių lygos Panevėžio skyriaus pirmininkui Justinui Ilisevičiui, šio skyriaus sekretoriui Mariui Bileišiui, jaunųjų žurnalistų ir patarėjų klubo “Nusas” pirmininkei Rūtai Pečiūraitei ir delegacijos vadovei Kristinai Vareikienei buvo padengtos visos kelionės išlaidos.

Panevėžiečiai lankėsi Europos Sąjungos Tarybos pastate, iš svečiams skirtų balkonų Europarlamento rūmuose klausėsi Liuksemburgo kunigaikščio kalbos, stebėjo, kaip vyksta balsavimas. Labiausiai mūsų miesto jaunimą nustebino itin greitas parlamentarų darbo tempas, nykščio pakėlimu ar nuleidimu skaičiuojami balsai. Darbo įkarštis Strasbūre, anot kelionės dalyvių, priminė dūzgiantį avilį. Politikams darbo diena baigiasi beveik naktį, bet ir iki to laiko jie nespėja atlikti visko, kas numatyta.

Pasak M.Bileišio, pabendravus su prancūzais, teko išgirsti daug gerų atsiliepimų apie mūsų šalį. Kai kurie prancūzai, kaip tvirtina pašnekovas, netgi sakė nusprendę mokytis lietuvių kalbos. Anglų ir šiek tiek ispanų kalbą mokančio Mariaus teigimu, susikalbėti su vietiniais prancūziškai jiems padėjęs gidas.

Grįžusiųjų iš kelionės tvirtinimu, apsilankyti Europos Parlamente, susipažinti su jo darbu, ko gero, labiausiai aktualu tiems žmonėms, kurie savo ateitį ketina susieti su politika. Deja, Marius ir Rūta sakė to daryti neplanuojantys.

Angelė Valentinavičienė
tel. 511223,
angele@sekunde.com

"Sekundė", 2005 m. gegužės 17 d.