Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-03-17
Laima Andrikienė apie situaciją Moldovoje ir Padniestrėje

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2006 03 17

Europarlamentarė dr. Laima Andrikienė kreipiasi į ES Komisiją ir Tarybą paremti Moldovos vyriausybės vykdomas demokratines reformas ir pastangas sprendžiant Padnestrės konfliktą.

Kovo 16 d. Strasbūro plenarinės sesijos metu  Europos Parlamento nariai aptarė žmogaus teisių pažeidimus Moldovoje. Parlamentarai išreiškė gilų susirūpinimą dėl neišspręsto konflikto tarp išrinktos Moldovos vyriausybės Kišiniove ir atsiskyrusio Padnestrės regiono.

Diskusijų metu kalbėjusi Lietuvos atstovė Laima Andrikienė pabrėžė, kad "nuo 1992 m. "užšaldytas" Padnestrės konfliktas pastaruoju metu apibūdinamas kaip santykių tarp ES ir Rusijos "fronto linija".

"Ilgų diskusijų ir sunkaus paruošiamojo darbo pasėkoje ES praeitą gruodį įkūrė ES sienų apsaugos pagalbos misiją Moldovai ir Ukrainai, tokiu būdu padėdama abiejų šalių bendroms pastangoms kovoti su kontrabanda ir juodąją rinka šiame regione. Deja, šis itin subalansuotas žingsnis paskatino Rusiją praėjusią savaitę įvesti 1.100 karių, taip vadinamų taikdarių Padniestrėje, ypatingąją parengtį, o neteisėtas, demokratinio pasaulio nepripažįstamas Padniestrės režimas nutraukė 5+2 derybas." - teigė Lietuvos Europos Parlamento narė.

"Mes turime išreikšti gilų susirūpinimą žmogaus teisių padėtimi Padnestrėje - ten, kur žmonės neturi teisės demokratiniu būdu rinkti savo atstovų; kur dominuoja prievarta, represijos ir yra persekiojama nepriklausoma spauda, žmogaus teisių gynėjai, nevyriausybinės organizacijos ir neteisėto režimo oponentai. Mes taip pat turime išreikšti savo paramą Moldovos ir Ukrainos vyriausybių pastangoms stabilizuojant situaciją regione bei išlaisvinant jį nuo korupcijos, kontrabandos, ir kt."- pabrėžė L.Andrikienė.

"Kreipiuosi į ES Komisiją ir Tarybą paremti Moldovos vyriausybę vykdant demokratines reformas ir panaudoti visas galimas diplomatines priemones sprendžiant Padnestrės konfliktą" - pareiškė Lietuvos atstovė.

"Moldova yra Europos dalis ir nusipelno mūsų paramos savo kelyje į demokratiją. Ši rimta situacija yra ir dėl Rusijos. Rusija neįvykdė savo tarptautinių įsipareigojimų išvesti savo karines pajėgas iš Moldovos" - teigė diskusijose pasisakęs vokiečių Europos Parlamento narys Berndas Posseltas.

Diskusijų metu taip pat kalbėjęs Lenkijos atstovas Boguslaw Sonik pareikalavo Rusiją sustabdyti savo paramą atsiskyrusiam Padnestrės regionui ir kaip galima greičiau išvesti karines pajėgas iš Moldovos.

Daugiau informacijos:
Živilė Didžgalvienė
Tel.: + 32 475 75 1627