Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-02-16
Naujųjų ES šalių europarlamentarai kritiškai vertina ES Paslaugų direktyvą

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2006 02 16

Šiandien, vasario 16 d. Europos Parlamentas balsavo dėl daug diskusijų sukėlusios ES paslaugų direktyvos.
Didžiausios Europos Parlamento frakcijos - Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupės čekų, estų, vengrų, latvių, lietuvių, lenkų ir slovakų delegacijos išplatino jungtinę deklaraciją, kuria išreiškia savo nusivylimą dėl EP priimtos Paslaugų direktyvos, kuri neatitinka realios ekonominės situacijos.
Deklaracijoje teigiama, kad laisvas paslaugų teikimas jau buvo numatytas Europos Bendrijas įkuriančioje Romos sutartyje, ir svarstomas šios direktyvos projektas kėlė viltį, kad pagaliau, po 50 metų tai bus įgyvendinta. Pasak šią deklaraciją pasirašiusių septynių naujųjų valstybių delegacijų atstovų, Europos Parlamento priimtas teisės aktas neteko keleto esminių savo dalių.
"Tai nepriimtina, kad Paslaugų direktyva numato stiprius darbuotojų judėjimo laisvės suvaržymus - laisvės, be kurios paslaugų rinkos konkurencingumas yra tiesiog neįmanomas. Labai liūdna, kad, kaip pasirodė, konkurencija Europos Sąjungoje yra skatinama tik žodžiais, bet ne darbais" - teigė jungtinę deklaraciją pasirašiusieji Europos Parlamento nariai.
Jungtinę deklaraciją pasirašė Jan Zahradil (Čekija), József Szájer (Vengrija), Laima Andrikienė (Lietuva), Zita Pleštinská (Slovakija), Tunne Kelam (Estija), Valdis Dombrovskis (Latvija) ir Jacek Emil Saryusz-Wolski (Lenkija).
Europos liaudies partijos frakcijos septynios delegacijos iš naujųjų ES valstybių narių pabrėžė, kad norint pasiekti Lisabonos strategijos užsibrėžtus tikslus, skatinti ekonomikos vystimąsi, darbo vietų kūrimą, paslaugų rinka  privalo būti atverta konkurencijai.
"Mes nemanome, kad esama Paslaugų direktyvos versija yra pakankama pasiekti mūsų užsibrėžtiems tikslams. Todėl tolimesni žingsniai privalo būti padaryti geresniam Paslaugų direktyvos variantui sukurti ateinančiais mėnesiais." - teigė naujųjų ES šalių europarlamentarai.

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627