Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-02-08
Dr.Laima Andrikienė apie Europos humanitarinį universitetą, veikiantį Vilniuje

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2006 02 08

Dr. Laima Andrikienė: „Pasipriešinti totalitariniam režimui reiškia sukurti baltarusių jaunimui alternatyvią mokslo sistemą, pripažįstamą bendros Europos švietimo erdvės dalimi, ir tam puikiai gali pasitarnauti Europos humanitarinis universitetas, veikiantis Vilniuje".

„Europos Parlamento nariai iš ES valstybių, esančių Baltarusijos kaimynystėje – Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos, o taip pat ir iš daugelio kitų sutaria, kad dabartinėmis politinėmis aplinkybėmis natūralus ir remtinas baltarusių jaunimo poreikis gauti šiuolaikišką, aukštos kokybės išsilavinimą negali būti patenkintas oficialiose šios šalies mokymo įstaigose. A.Lukašenkos valdžia teisingai spėja, kad aukštos kokybės švietimas skatina jaunus žmones gerbti demokratines vertybes ir įgyti žinias, gerbti vertybes, kurios yra nesuderinamos su totalitariniu režimu", - sakė Lietuvos atstovė Europos Parlamente dr. Laima Andrikienė, komentuodama pranešimus apie sunkumus ir trukdymus, kuriuos patiria šis universitetas pradėdamas savo veiklą Lietuvoje, registruodamas studijų programas.  

„Tiesa, studijų programos turi būti tinkamo lygio, to niekas negali nuneigti, taip pat ir dėstytojų kvalifikacija  turi būti priimtina, bet  jei Švietimo ministerijai priklausančio Studijų kokybės vertinimo centro pasitelkta ekspertų grupė imasi kurti papildomus trukdžius, tai galima drąsiai teigti, kad ekspertai ėmėsi jiems nebūdingos funkcijos - politikavimo, be to, tokio, kuris prieštarauja Lietuvos kaip demokratinio pasaulio dalies vertybėms ir principams. Linkiu, kad Lietuvos švietimo ministerija kuo greičiau šią problemą išspręstų, ir Europos humanitarinis universitetas galėtų normaliai veikti mūsų šalyje," - pažymėjo L. Andrikienė.

Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras Briuselyje
info@laimaandrikiene.lt

Ieva Staniulytė, padėjėja Briuselyje
Telefonas pasiteirauti:  +32 228 47858
GSM: +32 476 585500