Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-01-31
Dr. Laima Andrikienė: „Džiaugiuosi, kad ES finansuojamų radijo ir TV transliacijų į Baltarusiją konsorciume yra šio projekto iniciatoriai - „Baltijos bangų radijas" iš Lietuvos ir Baltarusijos žurnalistų asociacija, 2004 m. A. Sacharovo premijos laureatė"

Europos Parlamento
ELP - ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2006 01 31

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kas vykdys dvejus metus truksiantį 2 mln. eurų vertės ES projektą, skirtą finansuoti radijo ir TV programų transliacijoms į Baltarusiją. 

Šį projektą vykdys masinės informacijos priemonių konsorciumas, kurį sudaro partneriai iš Lietuvos (Baltijos bangų radijas), Lenkijos (Europos radijas Baltarusijai, kurios viena steigėjų - Baltarusijos žurnalistų asociacija), Baltarusijos (žurnalistai, nevyriausybinės organizacijos) bei Rusijos (RTVi), jam vadovaus viešųjų ryšių bendrovė „Media Consulta" (Vokietija). Pažymėtina, jog šis projektas apims ne tik radijo ir televizijos laidų transliavimą, bet ir paramą Baltarusijos rašytinei spaudai, bus skiriama lėšų žurnalistų apmokymams.

„Prireikė pusantrų metų, kol buvo priimtas sprendimas transliuoti radijo ir TV laidas Baltarusijai, nors jau 2004 m. pabaigoje pasiekiau, kad ES 2005 m. biudžete būtų numatytos šiam projektui reikalingos lėšos. Esu dėkinga kolegoms iš Lietuvos, kurie reikiamu metu išreiškė paramą šiam projektui, jį aktyviai rėmė ir Lenkijos europarlamentarai”, - pažymėjo Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė.

Dviejų milijonų eurų projekto tikslas yra nepriklausomos, patikimos ir subalansuotos informacijos sklaida Baltarusijoje. Laidų transliacijos vyks ir baltarusių, ir rusų kalbomis. Planuojama, kad transliacijos prasidės jau vasario mėnesį, t.y. prieš kovo 19 d. vyksiančius Baltarusijos prezidento rinkimus.

Dr. Laima Andrikienė yra Europos Parlamento Biudžeto komiteto tikroji narė ir Užsienio reikalų komiteto pavaduojanti narė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627