Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-01-17
Laima Andrikienė ragina formuoti vieningą ES energetikos politiką ir strategiją

Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2006 01 17

 

Sausio 16-19 d. vykstančios Europos Parlamento plenarinės sesijos Strasbūre metu pasisakiusi Lietuvos atstovė Laima Andrikienė paragino Europos Sąjungą parengti vieningą ES energetikos politiką ir strategiją.

"Šie metai prasidėjo skubiai sušauktu ES valstybių atstovų pasitarimu dėl dujų tiekimo iš Rusijos, ir Ukrainos - Rusijos dujų krizė buvo lyg žadintuvo skambutis Europos Sąjungai" - teigė L.Andrikienė.

"ES energetinė priklausomybė, kai 50 ar net 90 proc. ES valstybių energetikos resursų tenka vienai šaliai, jau seniai kelia nerimą ES valstybių piliečiams, taip pat ir tiems, kurie gyvena Rytų ir Vidurio Europoje. Vieša paslaptis yra ir tai, kad ES energetika vis dar tvarkoma, reguliuojama taip, kad dažnai vienos ES narės realizuoja savo interesus kitų ES valstybių sąskaita ar pažeidžiant jų interesus. Taip neturėtų būti." - pabrėžė Europos Parlamento narė.

Pasak L.Andrikienės, "būtina siekti, kad įvertinant Lisabonos strategijos tikslus, didėjantį energijos poreikį, būtų parengta vieninga ES energetikos politika ir strategija, kad šio projekto rengimas būtų ir Komisijos, ir Europos Parlamento darbotvarkės prioritetu".

 

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627