Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-01-12
Laima Andrikienė: „Europos Parlamentas atmeta Europos Vadovų Tarybos bendrąją poziciją dėl naujosios ES finansinės perspektyvos 2007-2013 metams"

 Europos Parlamento
ELP - ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2006 01 12

Trečiadienio vakarą Briuselyje vykusiame Europos Parlamento Biudžeto komiteto posėdyje priimtas sprendimas atmesti prieš Kalėdas pasiektą Europos Vadovų Tarybos poziciją dėl naujosios finansinės perspektyvos 2007-2013 metams.

„Europos Parlamentas yra viena iš dviejų ES institucijų, kurių pritarimas ES biudžetui ir finansinei perspektyvai yra privalomas. Jei tarp Europos Parlamento ir Tarybos nėra sutarimo, tai reiškia, kad biudžetas ar finansinė perspektyva nepatvirtinti. Europos Parlamentas kitą savaitę plenarinėje sesijoje Strasbūre balsuos dėl rezoliucijos, kurioje sakoma, kad Parlamentas atmeta Tarybos poziciją, nes ji naujame finansiniame laikotarpyje negarantuos ES ūkio augimo, didesnio konkurencingumo, solidarumo, sanglaudos ir saugumo", sakė Lietuvos europarlamentarė.

Europos Parlamento Biudžeto komitetas, kuris yra pagrindinis komitetas šiuo klausimu, vakar vienam komiteto nariui balsavus prieš ir vienam susilaikius, absoliučia balsų dauguma jau pritarė rezoliucijos projektui, kartu pabrėždamas, kad „EP džiaugiasi, jog Vadovų Tarybos dėka ES valstybės narės pagaliau rado bendrąją poziciją, kuri įgalina pradėti derybas su Europos Parlamentu dėl naujos finansinės perspektyvos, ir Europos Parlamentas savo ruožtu yra pasirengęs pradėti konstruktyvias derybas su Taryba".

Laima Andrikienė Europos Parlamento Biudžeto komitete atstovauja EP didžiausią frakciją, Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupę. Praėjusiais metais Lietuvos atstovė aktyviai dalyvavo priimant sprendimus dėl 2006 m. ES biudžeto ir buvo šios frakcijos šešėlinė pranešėja.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627