Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2005-10-11
Europarlamentarė dr.L. Andrikienė kartu su EP delegacija viešėjo Kaliningrado srityje

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2005 10 11

Europarlamentarė L.Andrikienė: "Siekiant, kad Kaliningrado sritis taptų Rusijos langu į Europos Sąjungą, o taip pat efektyvios šios srities ekonominės ir socialinės plėtros pirmiausiai būtina įveikti korupciją ir šešėlinę ekonomiką".

„Kaliningrado srities ekonominė ir socialinė plėtra labiausiai priklauso nuo įstatymų ir investicinio klimato. Kad galėtume džiaugtis gerais rezultatais pirmiausiai būtina įveikti korupciją ir šešėlinę ekonomiką, o taip pat priimti ir įgyvendinti efektyvų Kaliningrado srities specialiosios ekonominės zonos įstatymą. Tuomet Kaliningrado sritis iš tiesų galės pretenduoti tapti Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimo pavyzdiniu regionu“- sako Kaliningrade viešinti EP narė dr. Laima Andrikienė.

Kaliningrado srityje nuo sekmadienio vieši Europos Parlamento delegacija. Parlamentinės delegacijos sudėtyje yra didžiausios EP frakcijos EPP-ED grupės narė L.Andrikienė. Vizito metu parlamentarai ne kartą susitiko su naujuoju gubernatoriumi Georgij Bos. Kaliningrade taip pat yra Rusijos Dūmos vicepirmininkas Oleg Morozov, kiti Dūmos deputatai. Susitikimuose dalyvauja Kaliningrado srities Dūmos pirmininkas ir jos nariai.

Laima Andrikienė ir dar keli EP delegacijos nariai buvo nuvykę į platformą D-6, kur LUKOIL iš Baltijos jūros dugno išgauna naftą, taip pat lankėsi keliose įmonėse ir pasienio su Lenkija perėjimo punkte.

EP delegacija į Briuselį grįžta šiandien vakare. Tai pirmasis Europos parlamentarų vizitas Kaliningrado srityje.

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627