Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2005-10-06
EP Biudžeto komitetas svarstė ir balsavo dėl 120 milijardų eurų, t.y. 2006 m. ES biudžeto lėšų, paskirstymo

  Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2005 m. spalio 6 d.: ES biudžetas 2006 m. svarstomas Europos Parlamento biudžeto komitete. Dr. Laima Andrikienė, Europos Parlamento narė.

Spalio 4-6 d. Europos Parlamento biudžeto komitetas svarstė ir balsavo dėl 120 milijardų eurų, t.y. 2006 m. Europos Sąjungos biudžeto lėšų, paskirstymo. Dar šių metų pavasarį Europos Komisijos pateiktas preliminarus ES 2006 m. biudžeto projektas Europos Parlamento narių nuomone neatspindėjo realių ES poreikių ateinantiems metams, o liepos mėnesį posėdžiavę ES valstybių narių finansų ministrai priėmė sprendimą dar labiau sumažinti ES 2006 m. biudžeto pajamas ir išlaidas. Rugsėjo mėnesį Europos Parlamento nariai aktyviai teikė papildymus ir pataisas, svarstė juos komitetuose - iš viso buvo įregistruota ir yra balsuojama dėl 906 pataisų.

Lietuvos atstovė, šešėlinė 2006 m. ES biudžeto pranešėja, deleguota didžiausios Europos Parlamento frakcijos Europos liaudies partijos - Europos demokratų (ELP-ED) grupės, dr. Laima Andrikienė savo vardu pateikė 17 pataisų biudžeto projektui. Dar 36 pataisas 2006 m. biudžeto projektui europarlamentarė įregistravo ELP-ED grupės vardu.

Šią savaitę Biudžeto komitetas, kurio nuomonė dėl šio dokumento yra lemiama formuojant Europos Parlamento poziciją, nutarė lyginant su Europos Komisijos ir Tarybos pasiūlymais žymiai daugiau lėšų iš 2006 m. biudžeto skirti struktūrinėms priemonėms (struktūriniams fondams), kurie, pasak Lietuvos atstovės, yra svarbus ES sanglaudos politikos (socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimo tarp ES valstybių narių ir atskirų regionų) įgyvendinimo instrumentas.

Teikdama pasiūlymus L.Andrikienė taip pat didelį dėmesį skyrė pataisoms, numatančioms didesnius asignavimus Europos Sąjungos konkurencingumui didinti, t.y. taip vadinamos Lisabonos strategijos įgyvendinimui - moksliniams tyrimams, universitetams, studentams svarbioms Socrates, Erasmus Mundus ir kitoms programoms. Ji taip pat pateikė pataisas, kurios numato teikti daug didesnę paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Europos Parlamento biudžeto komitetas pritarė ir dėl kitų Lietuvos atstovės pateiktų pasiūlymų: dėl paramos demokratijai Baltarusijoje remti (radijo, TV programų transliacijos iš užsienio, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje finansavimo). O dėl Gamtinių nelaimių fondo įsteigimo, kurio tikslas - finansuoti prevencines priemones, siekiant sumažinti potvynių, miškų gaisrų, kitų gamtinių nelaimių daromą žalą ES valstybių ekonomikai - Europos Parlamento nariai komitete balsuos kitą savaitę.


Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627