Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2005-09-07
Europarlamentarė Dr. L. Andrikienė gina Lietuvos tekstilės ir drabužių pramonės interesus

 Europos Parlamento
ELP - ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2005 09 07

Europarlamentarė L. Andrikienė gina Lietuvos tekstilės ir drabužių pramonės interesus

Vakar Strasbūre Europos Parlamentas plenarinės sesijos metu svarstė ir balsavo dėl prancūzų parlamentarės T. Saifi parengto pranešimo „Tekstilės ir drabužių pramonė po 2005 metų”. Pranešimas apžvelgia padėtį po kvotų panaikinimo tekstilės ir drabužių importui 2005 m. sausio 1 d., dėl ko ženkliai padidėjo drabužių importas iš Kinijos. Tuo tarpu Kinija iki galo neatveria savo rinkos Europos Sąjungoje pagamintai produkcijai, taikydama tam tikrus (netarifinius) importo apribojimus.

Europos Parlamente Lietuvos atstovė dr. Laima Andrikienė stojo ginti Lietuvos pramonės interesų. Pasak europarlamentarės, šis klausimas yra labai svarbus Lietuvai, turinčiai senas šios pramonės tradicijas. Be to, joje dirba nemaža dalis šalies gyventojų. Todėl Europos Parlamento narė pasisakė balsuojanti už tai, kad Europos Komisija ir Europos Taryba imtųsi ryžtingų žingsnių įdiegiant efektyvias priemones ES tekstilės ir drabužių pramonės rinkos apsaugai.

„ES tekstilės ir drabužių pramonę daugiausia sudaro mažos ir vidutinės verslo įmonės, šiai pramonei būdingas didelis darbaimlumas, todėl ES valstybės narės turėtų imtis bendrų ir griežtesnių priemonių apsaugant ES vartotojus nuo tekstilės produkcijos ir drabužių klastočių. Visos įmonės, siekiančios eksportuoti į ES rinką tekstilės ir drabužių produkciją, privalo patvirtinti, kad laikosi tarptautinių socialinių ir aplinkos apsaugos taisyklių bei ženklinti prekes jų kilmę nurodančiomis etiketėmis, kad vartotojai galėtų nustatyti, kur prekė yra pagaminta”, - sakė L. Andrikienė.

Pasak Lietuvos europarlamentarės, privalome garantuoti ES tekstilės ir drabužių pramonės įmonėms visas ES struktūrinių fondų teikiamas galimybes ir po 2005 m., derinant su Lisabonos strategijos prioritetais.

Europos Parlamente L.Andrikienė yra didžiausios politinės frakcijos - Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupės, atstovaujančios konservatorių ir krikščionių demokratų politinius principus, narė


Daugiau informacijos:
ELP-ED grupės spaudos tarnyba
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627

Europos Parlamento narės
dr. L. Andrikienės biuras
Tel. 8 5 212 23 60