Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2005-02-23
Europarlamentarė dr. Laima Andrikienė reiškia nerimą dėl padėties Moldovoje prieš rinkimus

Europos Parlamento

ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2005 m. vasario 23 d.


Vasario 23 d. Europos Parlamento Plenarinės sesijos metu Lietuvos atstovė Dr. Laima Andrikienė išreiškė nerimą dėl padėties Moldovoje prieš šių metų kovo 6 d. įvyksiančius  rinkimus.

 

"Padėtis Moldovoje yra sudėtinga pirmiausia todėl, kad iki šiol neišspręsta Padniestrės problema; todėl, kad tarptautinė bendruomenė, taip pat ir Europos Sąjunga iki šiol nepasiekė, kad Rusija laikytųsi 1999 m. Stambulo įsipareigojimų ir išvestų savo kariuomenę iš Padniestrės. Padniestrė tapo pinigų plovimo, ginklų gamybos ir nelegalaus eksporto regionu, kas savo ruožtu tiesiogiai ar netiesiogiai tarnauja organizuotam nusikalstamumui ir tarptautiniam terorizmui." - teigė L.Andrikienė.

Pasak europarlamentarės, reikia susirūpinti dėl būsimų rinkimų aplinkos, įtakos, kurią jau kuris laikas bandoma daryti iš išorės. Apie tai kalbėjo ir už ES užsienio reikalų politiką atsakinga komisarė Benitta Ferrero Waldner bei vakar Briuselyje viešėjęs Moldovos ministras pirmininkas Vasilė Tarlevas.

Savo kalboje plenarinės sesijos metu L.Andrikienė išreiškė viltį, kad "Europos Sąjunga, tarptautinė bendruomenė šioje situacijoje nebus bejėgės; kad ES ne tik stebės rinkimus, atliks padėties Moldovoje monitoringą, bet ir konkrečiais darbais padės Moldovos demokratinėms jėgoms, neleis destabilizuoti padėties šioje šalyje".

Lietuvos atstovė yra Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Moldova narė. Šių metų kovo 6 d. L.Andrikienė kartu su kitais europarlamentarais stebės Moldovoje vyksiančius rinkimus.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627