Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2005-01-26
Lietuvos projektai ES paramai gauti turi būti kokybiški, - teigia ES pareigūnas

Iš  Briuselio praneša  Eltos korespondentė Jadvyga Bieliavska

Briuselis, sausio 26 d. (ELTA).

ES siekia, kad jos regioninė politika Lietuvoje būtų sėkmingai įgyvendinta, tačiau tai didele dalimi priklauso ir nuo pačios Lietuvos, teigia Europos Komisijos Regioninės politikos generalinio direktorato generalinis direktorius Grehamas Medousas (Graham Meadows).

Trečiadienį Briuselyje susitikęs su Lietuvos savivaldybių atstovais jis teigė, kad projektai ES finansinei paramai gauti turi buti parengti kokybiškai. Pasak aukšto ES pareigūno, jau yra žinoma, kad ateityje nuo 2007 metų Lietuvai bus skirta daugiau ES lėšų nei 2004, 2005 metais. „Tačiau Lietuvai iškyla atsakomybės klausimas, nes projektai finansinei paramai gauti turi būti geros kokybės ir atitikti ES reikalavimus“ pabrėžė G.Medousas.

Kalbėdamas apie finansine 2007 - 2013 metų perspektyvą, jis pažymėjo, kad ES lėšos sanglaudos politikai sieks 335 milijardus eurų, kurių 50 proc. turėtų atitekti 10 naujųjų ES narių, tame tarpe ir Lietuvai. ES pareigūno teigimu, Lietuvos Vyriausybė turi nustatyti finansavimo prioritetus ir kaip ta parama bus administruojama Lietuvoje. G. Medousas neatmetė galimybės, kad Lietuva gali pasirinkti decentralizuotą paramos administravimo būdą, kai patys regionai galės nustatyti prioritetus ir administruoti ES struktūrinių fondų lėšas. Pareigūnas sakė, kad ES ketina remti projektus, kuriais bus skatinamas naujų darbo vietų kūrimas, geresnis viešasis administravimas. „Mes norėtume, kad Lietuvoje kuo daugiau žmonių turėtų darbą ir sąlygas pradėti savo verslą“ sakė G.Medousas. Pasak jo, ypatingai bus skatinami projektai remiantys transporto, informacinės visuomenės plėtrą ir aplinkosaugą.

 Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės kvietimu Briuselyje viešintys Šiaulių, Panevėžio, Lazdijų, Palangos ir kt. savivaldybių atstovai domėjosi jų rengiamų projektų finansavimo galimybėmis, o taip pat Europos Komisijos prioritetais naujajai finansinei perspektyvai 2007-2013 m. Jie taip pat susitiko su Regioninės politikos generalinio direktorato pareigūnu, atsakingu už struktūrinių fondų lėšų Lietuvai administravimą Enriku Butu (Enrique Buatas) bei su Aplinkos generalinio direktorato pareigūnais, administruojančiais finansinę paramą Lietuvos aplinkosaugos projektams.