Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2005-01-11
Baltijos Europos parlamentinės grupės posėdis Strasbūre

Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2005 m. sausio 11 d.

Baltijos Europos (Baltic Europe) parlamentinės grupės vicepirmininkė dr. Laima Andrikienė: „Įgyvendinant Europos kaimynystės politiką naujosios ES narės jau dabar atlieka didelį darbą, o ateityje Europos Sąjungoje jos galėtų užimti lyderių poziciją šioje srityje"

Šiandien Strasbūre įvykusiame Baltijos Europos parlamentinės grupės posėdyje, kuriam pirmininkavo šios grupės vicepirmininkė, Lietuvos atstovė Europos Parlamente dr.Laima Andrikienė, buvo aptarta Europos kaimynystės politika, t.y. Europos politika Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, Rusijos atžvilgiu.

Pagrindinį pranešimą daręs Lenkijos atstovas ES Politikos ir saugumo komitete ambasadorius Maciej Popovski daugiausiai dėmesio skyrė ES politikai Ukrainos atžvilgiu, įvertinant toje šalyje įvykusius pokyčius - prezidento rinkimus, demokratinių jėgų pergalę juose.

Posėdyje buvo kalbama apie poreikį peržiūrėti ES politiką Ukrainos atžvilgiu, tame tarpe apie būtinybę nedelsiant  patikslinti ES Veiksmų planą (Action Plan) Ukrainai.

Europos Parlamento nariai akcentavo ir ES politikos kitų kaimynių atžvilgiu svarbą, diskutavo, teikė pasiūlymus dėl ES politikos Moldovos, Baltarusijos ir Rusijos, tiksliau - jos Kaliningrado srities - atžvilgiu.

„Baltijos Europos parlamentinės grupės tikslas - akcentuoti Baltijos regiono svarbą išsiplėtusioje ES, siekti didesnio dėmesio ir paramos šio regiono plėtrai, pasiekti, kad Baltijos regiono problemos būtų ne tik ES ir EP darbotvarkėje, bet būtų vienas iš tos darbotvarkės prioritetų", sakė grupės vicepirmininkė L.Andrikienė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627