Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2004-09-29
Rusija turi pagaliau suvokti, kad Lietuva yra Europos Sąjungos dalis

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Briuselis, 2004 m. rugsėjo 29 d.

„Rusija turi pagaliau suvokti, kad Lietuva yra Europos Sąjungos dalis, ir tuo viskas pasakyta", - po Europos Parlamento Europos Sąjungos-Rusijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijos posėdžio sakė Lietuvos europarlamentarė dr.Laima Andrikienė.

Šiandien įvykusiame Europos Parlamento ES-Rusijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijos posėdyje, kurio narė yra Lietuvos europarlamentarė dr.Laima Andrikienė, buvo aptariama padėtis Rusijoje, o taip pat ES ir Rusijos bendradarbiavimo protokolo, pasirašyto šių metų balandžio 27 d., ratifikavimo klausimai.

Vakar Maskvoje, Rusijos Dūmoje vykusiuose klausymuose, dalyvaujant Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkui Elmarui Brokui, buvo aptarta, kad minėtą dokumentą Rusijos Dūma turėtų ratifikuoti spalio 22 d., o Europos Parlamentas - spalio 26 d. Pagal minėtą protokolą ratifikavimo procedūra turi būti baigta iki spalio 27 d.

„Rusija turi iki galo suvokti, kad nuo šių metų gegužės 1 d. Lietuva yra Europos Sąjungos dalis, ir bet kokia provokacija prieš Lietuvą ar nepagrįsti reikalavimai jai yra provokacija prieš Europos Sąjungą. Be to, Lietuva po keleto metų taps Šengeno erdvės dalimi, todėl reikalavimai dėl prekių ir asmenų tranzito, kuriuos Lietuva kelia savo kaimynams, nepriklausantiems Europos Sąjungai, nėra sugalvoti specialiai Rusijai ar tuo labiau laužti iš piršto. Europos Sąjunga saugo savo rinką, priklausymas arba integracija į Šengeno erdvę turi savus reikalavimus, kurių turi laikytis visi, taip pat ir tokia didelė valstybė kaip  Rusija ar jos dalis - Kaliningrado sritis", - sakė Laima Andrikienė.

„Ir Europos Komisijos, ir Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininko pozicija Maskvoje buvo aiški: susitarimai tarp Rusijos ir Europos Sąjungos, pasirašyti 2002 ir 2004 m., reglamentuojantys prekių ir asmenų  tranzitą per Lietuvos teritoriją iš Kaliningrado srities ir į ją, yra geri ir turi būti įgyvendinti. Rusijos pusė užuot kaltinusi Lietuvą, o tuo pačiu ir Europos Sąjungą dėl pakitusių prekių tranzito sąlygų, turi pasirūpinti reikiama infrastruktūra, kad šie susitarimai būtų efektyviai įgyvendinti", - sakė Lietuvos atstovė Europos Parlamente, Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto narė Laima Andrikienė.

Ieva Staniulytė, tel.+ 32 (0) 228 47858