Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2004-11-17
Europos Parlamentas siekia turėti stiprią Europos Komisiją

Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2004 11 17

Europarlamentarė Laima Andrikienė: „Europos Parlamentas siekia turėti stiprią Europos Komisiją“

„Europos Parlamentas siekia turėti stiprią Europos Komisiją, ir tuo galima paaiškinti užsitęsusią Europos Komisijos tvirtinimo procedūrą. EK  prezidentas Barosso galėjo teikti EK balsavimui jau spalio mėnesį ir greičiausiai kelių balsų persvara jo vadovaujama EK būtų buvusi patvirtinta ir pradėjusi darbą lapkričio 1 dieną. Tačiau ponas Barosso, siekdamas, kad naujoji EK pradėtų darbą, turėdama solidų Europos Parlamento palaikymą, nutarė nerizikuoti ir pasiūlė kai kurių valstybių vyriausybėms pakeisti savo atstovus. Taip ir buvo padaryta“, sakė šią savaitė EP plenarinėje sesijoje Strasbūre dalyvaujanti Lietuvos atstovė Laima Andrikienė.

„Juokingai skambėjo pareiškimai, pasirodę ir Lietuvos spaudoje neva Europos Parlamentas išgyvena krizę, ir ji susijusi su Europos Sąjungos plėtra. Į tai atsakyčiau paprastai: jei koks nors asmuo neišlaiko egzamino, tai tikrai nereiškia institucijos krizės, tai tik to žmogaus ar jį delegavusiųjų problema. Neabejoju, kad rytoj EP suteiks įgaliojimus p.Barroso vadovaujamai Europos Komisijai, ir ji galės pradėti darbą, o Lietuvos europarlamentarai sveikins naująją Europos komisarę iš Lietuvos Dalią Grybauskaitę", pažymėjo Laima Andrikienė.

„Europos Parlamentas įrodė nesąs popierinis tigras. Europos Sąjungai reikalingas ir patikimas, stiprus Europos Parlamentas, ir stipri Europos Komisija. Europos Komisija, įvertinusi nelengvą EK tvirtinimo patyrimą, neabejotinai ateityje turės labiau skaitytis su parlamentarų nuomone  nei iki šiolei", sakė dr.Laima Andrikienė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627