Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2004-10-27
Dėl Jose Manuel Barroso vadovaujamos Komisijos tvirtinimo

INFORMACINIS PRANEŠIMAS

Strasbūras, 2004 m. spalio 27 d.

„Didžiausia politinė frakcija Europos Parlamente, rėmusi EK prezidentą Chose Durao Barroso, šiandien patyrė pirmąjį pralaimėjimą", vertindama šios dienos Europos Parlamento posėdį Strasbūre sakė Lietuvos europarlamentarė dr.Laima Andrikienė. 

„Šiandien Europos Parlamentas galėjo suteikti mandatą naujajai Chose Durao Barroso vadovaujamai Europos Komisijai, kuri turėjo pradėti darbą lapkričio 1 d. Pasiruošimas šiam įvykiui truko nuo liepos mėnesio, kuomet Europos Parlamente ponas Barroso buvo patvirtintas Europos Komisijos prezidentu. Deja, ilgai laukto balsavimo šiandien nebuvo: Durao Barrosso plenariniam posėdžiui nepateikė Europos Komisijos tvirtinimui, reaguodamas į realybę, kuri tapo aiški išvakarėse: visos Europos Parlamento frakcijos, išskyrus didžiausiąją - Europos liaudies partijos - frakciją neužtikrino reikiamos paramos, pakankamo balsų skaičiaus tam, kad naujosios sudėties Komisija būtų patvirtinta", sakė dr.Laima Andrikienė.

„Europos Komisijos prezidentas Durao Barroso yra tos pačios politinės šeimos - Europos liaudies partijos - narys, todėl būtent ši parlamentinė frakcija, turinti 268 narius, Komisijos prezidentą ir jo būsimą Komisiją nuosekliai rėmė, nors ir turėjo abejonių dėl kai kurių Komisijos narių kompetencijos ir pan.", kalbėjo Lietuvos atstovė Europos Parlamente. 

„Belieka tikėtis, kad politiniai žaidimai neužsitęs, ir su nedideliais portfelių pakeitimais, funkcijų perskirstymu naujoji Europos Komisija pradės darbą. Ko šiandien labiausiai reikia ir Lietuvai, ir visai išsiplėtusiai Europos Sąjungai - tai stipraus Europos Parlamento, stiprios Europos Komisijos, stiprios Europos Tarybos. Bendram reikalui ką Lietuva dar gali padaryti - tai deleguoti kompetentingą, darbui Europos Komisijoje pasirengusį Komisijos narį. Beje, dėl Dalios Grybauskaitės tinkamumo nė viena frakcija abejonių neturėjo ", - sakė dr.Laima Andrikienė.

„Pažymėtina ir tai, kad šis precedento ES istorijoje neturintis atvejis iškėlė nemažai klausimų, į kuriuos ES turės rasti atsakymus: ar visada ES valstybės narės siūlomas kandidatas į EK narius turi būti besąlygiškai priimtas, ar ateityje reikia tvirtinti kiekvieną Komisijos narį atskirai, ar visus kartu ir kt.", vertindama šios dienos įvykius Europos Parlamente kalbėjo Lietuvos europarlamentarė.

Aldona Drėgvaitė

Europos Parlamento narės dr.Laimos Andrikienės padėjėja
tel. 33 (0) 3881 77858