Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2004-10-05
Labiau artikuliuota, aiški, skaidri ir griežtesnė politika Rusijos atžvilgiu turėtų būti Europos Komisijos užsienio politikos prioritetas

Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2004 10 05

L.Andrikienė: Labiau artikuliuota, aiški, skaidri ir griežtesnė politika Rusijos atžvilgiu turėtų būti Europos Komisijos užsienio politikos prioritetas

Šiandien Europos Parlamento užsienio reikalų komitete vyko paskirtosios komisarės, atsakingos už ES išorės ryšius ir Europos kaimynystės politiką, Benitos Ferrero - Waldner klausymas. Diskusijose dalyvavusi Lietuvos atstovė Europos Parlamente Laima Andrikienė priminė, kad būsimoji komisarė, kalbėdama apie ES politiką Rusijos atžvilgiu, pasisakė už atvirą ir sąžiningą ES dialogą su Rusija.

L.Andrikienė apgailestavo, kad ir dabar Rusijos vyriausybė žaidžia nesąžiningą žaidimą, ypač prieš ES ir Rusijos viršūnių susitikimą, įvyksiantį šių metų lapkričio 11 dieną.

"Turiu galvoje Rusijos reikalavimus, kad kai kurios valstybės, dabartinės ES narės, kurios penkiasdešimt metų buvo neteisėtai okupuotos Sovietų Sąjungos, sumokėtų milijardus JAV dolerių Rusijai. Pagal tarptautinės teisės normas tokie reikalavimai yra niekiniai ir turi būti nedelsiant atmesti" - teigė L.Andrikienė.

"Kitas reikalavimas yra spaudimas atidaryti tranzito koridorių per Lietuvos, t.y. Europos Sąjungos teritoriją. Šį reikalavimą Rusija pridengia įvairiais projektais, tokiais kaip greitasis traukinys ar reikalavimas supaprastintų muitinės procedūrų. Tai yra ne kas kita, kaip Rusijos siekis, kad rusams būtų taikomos išskirtinės sąlygos Europos Sąjungos teritorijoje, o vėliau ir Šengeno erdvėje"- pastebėjo L.Andrikienė.

Europarlamentarė paklausė paskirtosios komisarės, ar ne laikas ES turėti labiau artikuliuotą, aiškią, skaidrią ir griežtesnę politiką Rusijos atžvilgiu, kuri turėtų ir galėtų būti vienu iš naujosios komisarės prioritetą.

B.Ferrero - Waldner į tai atsakė galinti patikinti komiteto narius, kad Europos Komisija tikrai nevengs griežtų ir sunkių klausimų, ypač tose srityse, kur Europos Sąjunga turi aiškius interesus, ir juos tikrai gins dialoge su Rusija.

L.Andrikienė yra Europos Parlamento Europos liaudies partijos - Europos demokratų grupės narė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627