Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2004-10-06
Europos Parlamento Biudžeto komitetas padarė pradžią atnaujinti radijo programų transliacijas Baltarusijai iš ES teritorijos

Europos Parlamento
ELP -ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2004 10 06

Europos Parlamento Biudžeto komitetas padarė pradžią atnaujinti radijo programų transliacijas Baltarusijai iš ES teritorijos 

Lietuvos europarlamentarės dr. Laimos Andrikienės iniciatyva ir pastangomis Europos Parlamento Biudžeto komitetas pirmuoju svarstymu pritarė ES 2005 m. biudžeto projekto nuostatai skirti daugiau lėšų žmogaus teisių ir pilietinių laisvių apsaugai Rytų Europoje Europos Sąjungai nepriklausančiose valstybėse ir nurodė, jog dalis šių lėšų turėtų būti skiriama atnaujinti radijo programų transliacijas iš ES teritorijos į Baltarusiją.

2000-2002 m. panašus projektas jau buvo vykdomas, ir jį įgyvendino Radijo Racija (Baltarusija) ir Baltijos bangų radijas (Lietuva).

"Jei lėšos būtų skirtos jungtiniam Lietuvos ir Baltarusijos žurnalistų projektui (Radijo Racija ir Baltijos bangų radijui), tai būtų svarbus ir naudingas projektas, ne tik stiprinantis demokratiją kaimyninėje valstybėje, bet jis reikštų ir naujas darbo vietas Lietuvos žurnalistams", - sakė EP Biudžeto komiteto narė Laima Andrikienė.

Čia vertėtų priminti, kad š.m. rugsėjo 16 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl padėties Baltarusijoje. Diskusijoje dėl šios rezoliucijos Lietuvos atstovė Europos Parlamente Laima Andrikienė pasiūlė "tvirtinant 2005 m. ES biudžetą rasti lėšų transliuoti radijo, gal būt ir televizijos laidas baltarusių ir rusų kalbomis į Baltarusiją iš kaimyninių šalių, kurias būtų galima rengti kartu su baltarusių žurnalistais. Keli milijonai eurų per metus Europos Sąjungos nenuskurdintų, tačiau būtų kur kas efektyvesnis pilietinių, demokratinių iniciatyvų ir tradicijų stiprinimo būdas, nei siųsti Europos Parlamento, ES delegacijas stebėti rinkimus, atlikti monitoringą, fiksuoti de facto situaciją", - Strasbūre kalbėjo Laima Andrikienė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627