Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2004-12-14
ES interesas turėtų būti privilegijuota strateginė ES-Turkijos partnerystė

Europos Parlamento
ELP - ED grupės spaudos tarnybos pranešimas

2004 12 14

Lietuvos atstovė Europos Parlamente dr.Laima Andrikienė: ES interesas turėtų būti privilegijuota strateginė ES-Turkijos partnerystė

Europos Parlamento plenarinių debatų metu svarstant pranešimą dėl Turkijos pažangos rengiantis narystei Europos Sąjungoje kalbėjusi Lietuvos atstovė Europos Parlamente dr.L.Andrikienė pastebėjo, kad išanalizavus minėtą pranešimą yra akivaizdu, kad Turkija šiandien neatitinka Kopenhagos kriterijų, "t.y. nepajėgi išlaikyti egzaminų, kuriuos teko įveikti toms ES valstybėms, kurios tapo klubo narėmis po 1993 m., kai Kopenhagos kriterijai buvo suformuluoti".

"Klausantis pasisakymų, kad nepaisant, jog Turkijoje pažeidžiamos mažumų teisės, pamatinės žmogaus teisės ir laisvės, ir siūloma pripažinti Turkiją pasirengusia pradėti derybas dėl narystės ES, lieka tik prisiminti Dž.Orvelo "Gyvulių ūkį", tvarką, kurioje visi yra lygūs, bet kai kurie lygesni, o jei pasakytume paprasčiau - tolesnei ES plėtrai tuo būdu siūlome dvigubų standartų moralę. O gal esame pasirengę peržiūrėti, revizuoti Kopenhagos kriterijus, nuleisti žemyn reikalavimų kartelę šiandien Turkijai, rytoj - gal kitai Eurazijos valstybei, pavyzdžiui Rusijai?" - teigė europarlamentarė.

"ES galimybės absorbuoti ES naująsias nares, įveikti ekonominius ES plėtros iššūkius nėra begalinės, ekstensyvi ES plėtra neabejotinai turi ribas, ir išmintingiau būtų konsoliduoti pastarosios ES plėtros pasekmes, įvertinti Rumunijos ir Bulgarijos įsijungimo į ES ekonominius rezultatus, be to, prognozuoti Ukrainos ir Moldovos europinių aspiracijų ekonomines pasekmes, t.y. tai, kas turėtų būti mūsų prioritetai" - pastebėjo L.Andrikienė.

"Įvertinus pastarąjame ir Europos Komisijos pranešimuose išdėstytus teiginius šiandien drįstu teigti, kad ES interesas turėtų būti ne Turkijos partnerystės atmetimas, bet ir ne visavertė narystė ES, kad ir po dešimties metų, o trečias kelias - strateginė ES-Turkijos partnerystė, privilegijuota partnerystė" - teigė Lietuvos atstovė Europos Parlamente.

Europos Parlamento narė taip pat pastebėjo, kad ES piliečių žodis dėl ES tolimesnės plėtros yra svarbus ir jį reikia žinoti. "Mes siekiame piliečių Europos, norime ES, kuri būtų arčiau žmonių, pykstame, kad vis mažiau žmonių dalyvauja renkant Europos Parlamentą, bet kai ateina laikas spręsti, ar priimti į šeimą naują narį, mes nematome reikalo paklausti piliečių nuomonės" - pabrėžė L.Andrikienė.

Daugiau informacijos:

Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627