Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2008-10-24
ES Baltijos jūros regiono strategijai - atskira Europos Sąjungos biudžeto eilutė

Europos Parlamentas, Strasbūras
2008 m. spalio 24 d.

Spalio 23 d. Strasbūre Europos Parlamentas didele balsų dauguma priėmė 2009 m. Europos Sąjungos biudžeto pirmąjį projektą, kuriame numatyta ir atskira biudžeto eilutė, skirta ES Baltijos jūros regiono strategijos finansavimui.

Pasiūlymą dėl atskiros ES biudžeto eilutės Baltijos jūros strategijai kartu su kitais trimis Europos Parlamento ELP-ED politinės grupės nariais Salvador GARRIGA POLLEDO (Ispanija), Laszlo SURJAN (Vengrija) ir Ville ITALA (Suomija) pateikė Lietuvos europarlamentarė dr. Laima ANDRIKIENĖ. 

Po balsavimo L. Andrikienė sakė: „Baltijos jūros regionui turi būti numatyta atskira Europos Sąjungos biudžeto eilutė, kaip numatyta Europos Parlamento rezoliucijoje, priimtoje 2006 metais. Europos Komisija turės pateikti atitinkamą teisėkūros pasiūlymą, apibrėžiantį veiklos sritis Baltijos jūros regione, kurias bus galima finansuoti iš šios biudžeto eilutės“.

„Šio pasiūlymo įtraukimas į 2009 m. ES biudžetą yra svarbus ir mums reikalingas sprendimas. Atskira eilutė biudžete sudarys galimybę tiesiogiai finansuoti projektus, vykdomus Baltijos jūros regione, paspartins viso regiono plėtrą, kuri šiuo metu yra būtina ir dėl geopolitinės, ekologinės situacijos regione, ir siekiant paskatinti aplinkui Baltijos jūrą esančių ES valstybių narių ekonominę ir socialinę plėtrą“, - pažymėjo dr. Laima Andrikienė.

Europarlamentarai savo pasiūlymu siekė, kad šios ES biudžeto eilutės lėšos būtų skirtos Baltijos jūros regiono valstybių ekonominei plėtrai, aplinkosaugai, energetikos politikai, regioninei plėtrai ir sienų apsaugai.

ELP-ED (Europos liaudies partijos - Europos demokratų) politinė grupė yra didžiausia Europos Parlamento frakcija, jungianti 289 narius iš 27 ES valstybių narių.

Daugiau informacijos:

Živilė Didžgalvienė
ELP-ED spaudos tarnyba, Tel: +32-475-751627