Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2008-07-29
Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė išvyko į Afganistaną

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2008 07 29

Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė išvyko į Afganistaną.

„Europos Parlamento Biudžeto komitetas įpareigojo mane iki rugsėjo pabaigos parengti šio komiteto poziciją dėl ES finansinės paramos Afganistanui“, - sakė Lietuvos europarlamentarė, vėlų pirmadienio vakarą kartu su Lietuvos krašto apsaugos ministro vadovaujama delegacija išvykdama į Afganistaną.

Europos Sąjunga Afganistanui skiria nemenką paramą. Įvairiems projektams 2007 – 2010 m. Afganistanui numatyta skirti 610 mln. eurų. Už šias lėšas statomos mokyklos, ligoninės, teismai, finansuojami kiti projektai.

„Vykstu įsitikinti, kad ES parama naudojama ten, kur jos labiausiai reikia, ir kad mes, ES, ženkliai prisidedame prie šios šalies atstatymo. Turiu parengti dokumentą, kuris būtų pagrįstas objektyviais duomenimis, tikrais faktais“, - kalbėjo L. Andrikienė.

„Nemažiau svarbus man yra ir kitas tikslas – aplankyti Afganistane esančius Lietuvos karius. Lietuvos vaikinai saugo mus visus, taip pat ir Lietuvoje gyvenančius, nors kai kam gali atrodyti, jog Afganistanas – taip toli nuo Lietuvos, kad padėtis ten mums neturėtų rūpėti. Bet taip nėra, mūsų pasaulis – labai mažas, todėl ir lietuvis karys Afganistane ne tik saugo taiką ir rimtį toje šalyje, bet saugo ir mus visus“.

L. Andrikienė Afganistane lankosi pirmą kartą.

EP narės dr. Laimos Andrikienės biuras Vilniuje

Daugiau informacijos
Aldona Drėgvaitė
+370 698 48629