Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2008-07-08
Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė: „Tokio atviro lobizmo vienos kompanijos naudai per ketverius darbo šiame Parlamente metus dar nesu mačiusi“

PRANEŠIMAS SPAUDAI
Briuselis, 2008 07 08

Šiandien Europos Parlamentas didele balsų dauguma priėmė rezoliuciją dėl Baltijos jūroje numatyto tiesti dujotiekio poveikio aplinkai.

Po balsavimo Lietuvos atstovė dr. Laima Andrikienė sakė, kad  „daugiau nei prieš pusė metų kelios dešimtys tūkstančių ES valstybių piliečių kreipėsi į Europos Parlamentą dėl Šiaurės srovės dujotiekio poveikio aplinkai vertinimo, ir šiandien - pagaliau! - jie gavo atsakymą, Europos Parlamento poziciją."

„Dėkoju visiems kolegoms Europos Parlamente, kurie balsuodami įvertino du dalykus: pirma, kad Europos Sąjungai reikia dujų, ir antra, kad aplinkui Baltijos jūrą gyvenantys ES valstybių piliečiai ateities kartoms nori palikti ne mirusią, o gyvą Baltijos jūrą", - pažymėjo Lietuvos europarlamentarė.

Prieš balsavimą EP plenariniame posėdyje vykusioje diskusijoje dalyvavusi L.Andrikienė kalbėjo apie skaidrumo stoką. Ji pastebėjo, kad „šiandien ne kartą buvo minima ESPOO konvencija, būtinybė visoms suinteresuotoms šalims laikytis tarptautinių aplinkosaugos standartų. Bet juk Rusija net nėra ratifikavusi ESPOO konvencijos! Pažadai, kad net ir neratifikavus konvencijos bus laikomasi jos nuostatų, neįtikina, nes mes puikiai žinome mūsų patyrimą su Rusija dėl Energetikos chartijos“.

Be to, Europos Parlamento narė pažymėjo, kad „grupė kolegų siūlo naujas pataisas mūsų svarstomam projektui. Atleiskite, bet tokio atviro vienos kompanijos lobizmo per ketverius darbo šiame Parlamente metus dar nesu mačiusi. Juk akivaizdu, kad mums ypatingai svarbus poveikio aplinkai vertinimas, atliktas nepriklausomų ekspertų, kuris padėtų išsklaidyti abejones dėl projekto, prasidėjusio labai neskaidriai“.

ESPOO konvencija - tai tarptautinis susitarimas, kuriuo numatomas privalomas išankstinis poveikio aplinkai vertinimas. Rusija yra prisijungusi prie šios konvencijos, bet jos neratifikavusi.

L.Andrikienė yra didžiausios Europos Parlamento frakcijos - Europos liaudies partijos - Europos demokratų (ELP-ED) grupės - koordinatore EP Užsienio reikalų komiteto Žmogaus teisių pakomitetyje bei šios frakcijos biuro narė.

EP narės dr. Laimos Andrikienės biuras Strasbūre
Tel. +33 3 88 177858