Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2008-07-01
Dr. Laima Andrikienė: „Taip „dirbant" Peticijų komitetas greitai taps pagrindiniu Europos Parlamento komitetu"

2008 m. liepos 1 d.
Europos Parlamentas
Briuselis

„Europos liaudies partijos - Europos demokratų frakcija neturėtų blokuoti EP pranešimo „Dėl dujotiekio, planuojamo tiesti iš Rusijos į Vokietiją per Baltijos jūrą, poveikio aplinkai" svarstymo ir jo priėmimo", - šiandien šios frakcijos Užsienio reikalų darbo grupės posėdyje pasakė Lietuvos atstovė dr. Laima Andrikienė. Šiame Europos Parlamento dokumente kalbama apie „Šiaurės srovės" dujotiekį, kurį Rusijos „Gazprom" su viena Vokietijos bendrove ketina tiesti Baltijos jūros dugnu; reikalaujama nepriklausomo šio projekto poveikio aplinkai, taip pat ir Baltijos jūrai, pasekmių tyrimo ir t.t.

 „Sąmoningai vartoju žodį „blokuoti", o ne „atidėlioti", nes pastangos užblokuoti šio dokumento svarstymą ir priėmimą kitą savaitę vyksiančioje EP plenarinėje sesijoje yra akivaizdžios. Mes, naujųjų ES valstybių narių atstovai, beveik kiekviename posėdyje galėtume pasinaudoti teise pareikalauti nutraukti posėdį ar nesvarstyti konkretaus klausimo vien dėl to, kad dokumentas neišverstas į mūsų kalbą. Tačiau taip nesielgiame, mes - ne vaikai, mums viskas aišku, kas čia šiandien vyksta", - kalbėjo L.Andrikienė.

Kitą savaitę vyksiančioje EP plenarinėje sesijoje šis pranešimas, teikiamas EP Peticijų komiteto, turėtų būti svarstomas, dėl jo turi būti balsuojama. Kitą savaitę vyksianti EP plenarinė sesija - paskutinė prieš vasaros pertrauką, po to į posėdžius EP nariai rinksis tik rugsėjo mėnesį. Šią savaitę pranešimas svarstomas EP frakcijose, frakcijų darbo grupėse, ir Vokietijos atstovai, remdamiesi tuo, kad kai kurie dokumentui pateikti pakeitimai nebuvo išversti į vokiečių kalbą, reikalauja išbraukti klausimą iš darbotvarkės, atidėti jo svarstymą vėlesniam laikui.

Reaguodama į Vokietijos atstovo Elmar Brok pasisakymą Laima Andrikienė pastebėjo: „Kai kas stebisi, kad pagrindinis komitetas šiuo klausimu yra Peticijų komitetas. Stebėtis nereikėtų: tai ES valstybių piliečiai pirmieji sureagavo į ketinimus tiesti dujotiekį Baltijos jūros dugnu. Sumanymas rengti pranešimą kilo jau gavus Europos Parlamente piliečių peticiją, o mes per pusę metų net nesugebame priimti sprendimo šiuo klausimu, t.y. reaguoti į žmonių pateiktus argumentus, jų lūkesčius".

„Jei taip dirbsime ir ateityje, tai Peticijų komitetas taps pagrindiniu ir svarbiausiu Europos Parlamento komitetu. Mūsų politinė šeima tikrai yra ne už tokią Europos Sąjungą", - pažymėjo Lietuvos atstovė.

Daugiau informacijos:
Živilė Didžgalvienė
ELP-ED spaudos tarnyba
Tel.: + 32 475 751627