Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2007-12-04
Laima Andrikienė: „Turkijai - ES privilegijuotos partnerės statusas, ir ne daugiau"

Briuselis, 2007 m. gruodžio 4 d.  

Su Europos Parlamento delegacija šią savaitę Turkijoje - Stambule ir Ankaroje - viešinti europarlamentarė Laima Andrikienė pastebėjo, kad Turkijos demokratija turi tiek trūkumų, jog įsivaizduoti šios šalies narystę Europos Sąjungoje bent kol kas labai sunku, jei ji apskritai įmanoma.

„Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitečio delegaciją, tuo pačiu ir mane, labiausiai domina žmogaus teisių padėtis, apskritai demokratijos plėtra Turkijoje“, – sakė Laima Andrikienė.

Tačiau susitikimuose su žurnalistais, religinių mažumų, įskaitant Katalikų bažnyčią, atstovais, moterų organizacijų narėmis, L.Andrikienei teko įsitikinti, kad netgi po šiais metais įvykusio referendumo ir naujo prezidento rinkimų, pagrindo optimizmui nėra daug.

„Vis dar galioja įstatymo nuostata kalėjimu baudžiant už valdžios kritiką;  kariuomenės elitas daro milžinišką įtaką valstybės ir visuomenės gyvenimui. Nepaisant prisiimtų įsipareigojimų kankinimai Turkijos areštinėse ir kalėjimuose tebėra parodymų išgavimo būdas. Moterų, tautinių mažumų, ypač kurdų, teisės yra labai dažnai ir grubiai pažeidžiamos ir t.t.“, - pastebėjo europarlamentarė.

„Milžiniška, nuostabi, didelį potencialą turinti valstybė, bet supratimas apie asmenį, žmogaus teises, individo ir valstybės, visuomenės ir valstybės tarpusavio ryšius yra toks skirtingas nuo Europoje vyraujančio supratimo, kad sunku sutikti, jog Europos Sąjungos ir Turkijos bendrumas turi vertybinį pagrindą. Manau, kad Europos Sąjungos ir Turkijos bendradarbiavimas pagrįstas ne vertybėmis, o pragmatiniais, geopolitiniais argumentais. Todėl per ankstyva kalbėti apie Turkijos narystę Europos Sąjungoje, ir privilegijuotos ES partnerės statusas tebelieka labiausiai atitinkantis Turkijos šiandieninės ir net jos netolimos ateities galimybes“, - kalbėjo L.Andrikienė.

L.Andrikienė yra didžiausios Europos Parlamento frakcijos - Europos liaudies partijos - Europos demokratų (ELP-ED) grupės - koordinatore EP Užsienio reikalų komiteto Žmogaus teisių pakomitetyje bei šios frakcijos biuro narė.

Daugiau informacijos:
Živilė Didžgalvienė, ELP-ED spaudos tarnyba
Tel.: + 32 475 751627