Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2007-05-16
Laima Andrikienė: „Lietuvos piliečiai, o ne Seimas turi rinkti valstybės prezidentą"

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2007 05 16

Šiandien kalbėdama su žurnalistais iš Lietuvos europarlamentarė Laima Andrikienė pažymėjo, kad „mūsų valstybės prezidentas turi būti renkamas visuotiniuose, slaptuose ir lygiuose rinkimuose".

L.Andrikienė pastebėjo, kad jei Seimas ar tarpusavyje susitarę politinės partijos ryžtųsi keisti Konstituciją ir iš piliečių atimti teisę patiems rinkti valstybės prezidentą, tai būtų ne tik smūgis Lietuvos demokratiniams iškovojimams, bet apskritai didelis žingsnis atgal.

„Nepritariu siūlymams valstybės prezidentą rinkti Seime. Tai neduos tų rezultatų, kurių tikimasi, šiuo atveju - sustabdyti ar sumažinti Rusijos įtaką Lietuvos politiniam ir ekonominiam gyvenimui. Tačiau tai neabejotinai duos kitą rezultatą - naują žmonių nusivylimą politinėmis partijomis, apskritai mūsų valstybe", - sakė EP narė dr. Laima Andrikienė.

„Argumentai, kad Latvijoje prezidentas išrenkamas parlamente, ir tai yra gerai, neįtikina, nes puikiai žinome, kodėl Latvija pasirinko būtent tokį prezidento rinkimų būdą: Latvijos sostinėje Rygoje latviai buvo (ir yra) tapę mažuma. Tačiau jei Lietuvoje siūlome tokį pat prezidento rinkimų mechanizmą, tai tik demonstruojame, kad Lietuvos politinis elitas nepasitiki valstybės piliečiais, kurie už tą elitą balsavo rinkimuose", - kalbėjo europarlamentarė.

Laima Andrikienė taip pat pažymėjo: „Tikiuosi, kad siūlymai rinkti prezidentą Seime ir pasiliks tik siūlymais, iš piliečių nebus atimta teisė rinkti Lietuvos valstybės prezidentą. Kas gali būti baisiau kaip valstybė, kurioje piliečiai nepasitiki politikais, o politinis elitas - piliečiais. Tokioje situacijoje jokios priešiškos strategijos tampa nereikalingos, juodžiausias darbas jau padarytas".

L. Andrikienė yra Europos Parlamento Europos liaudies partijos - Europos demokratų (ELP-ED) politinės grupės narė, Žmogaus teisių pakomitečio narė, ELP-ED vice-koordinatorė EP Žmogaus teisių pakomitetyje.

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627