Europos Parlamento narės
dr. Laimos Andrikienės biuras
Šv. Ignoto g. 1, 01120 Vilnius
Tel. (5) 212 23 60
El.paštas info@laimaandrikiene.lt

Pranešimai spaudai

« Atgal

2006-10-23
Laima Andrikienė: „Po ilgos pertraukos ES prakalbo vienu balsu, ir ypač svarbu tai, kad ji buvo vieninga kalbėdama apie ES energetikos politiką".

Europos Parlamento
ELP-ED grupės spaudos tarnybos pranešimas
2006 m. spalio 23 d.

 

„Praėjusią savaitę Lahtyje įvykęs neformalus ES viršūnių susitikimas, kuriam vadovavo šiuo metu ES pirmininkaujanti Suomija, žymi labai svarbų žingsnį ES – Rusijos santykiuose", - pastebėjo Lietuvos europarlamentarė, kalbėjusi šią savaitę Strasbūre vykstančios Europos Parlamento plenarinės sesijos pradžioje. „Po ilgos pertraukos ES prakalbo vienu balsu, ir ypač svarbu tai, kad ji buvo vieninga kalbėdama apie ES energetikos politiką", - pažymėjo L. Andrikienė.

L.Andrikienė savo kalboje paminėjo ir Baltijos jūros dugnu tiesiamo dujotiekio projektą, pažymėdama: „Kadangi didesnio energijos tiekimo ir energetikos saugumo poreikis yra bendras Sąjungos interesas, noriu pabrėžti, jog kai kuriuose Baltijos jūros regiono projektuose ignoruojami daugelio ES valstybių narių interesai energijos tiekimo saugumo požiūriu, ypatingai Šiaurės Europos dujotiekio projekte, kuriam 2000 metais buvo suteiktas trans - europinio energijos tinklo statusas".

Lietuvos atstovė pasiūlė kreiptis „į šalis, jau dalyvaujančias projekte – Vokietiją ir Rusiją, kad jos pakviestų kaimynines šalis – ES valstybes nares – prisijungti prie tinklo ir suteiktų joms tikros partnerystės galimybę".

Daugiau informacijos:
Ž.Didžgalvienė, tel.: 00 32 475751627